حکم دادگاه هلندی درمورد سقوط بوئینگ مالزی صادر شد

توریست مالزی – نماینده دائم روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا حکم دادگاه هلندی در رابطه با پرواز MH17 را “محاکمه ای کاملا” سیاسی خواند. به گزارش اسپوتنیک،...
توریست مالزی – نماینده دائم روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا حکم دادگاه هلندی در رابطه با پرواز MH17 را “محاکمه ای کاملا” سیاسی خواند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر لوکاشویچ نماینده دائم روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: مسکو، دادگاه هلند در رابطه با سقوط بوئینگ (پرواز MH17) در ژوئیه ۲۰۱۴ در دونباس را یک “محاکمه عمیقاً سیاسی” می داند.

وی گفت: شما می دانید که هلندی ها و محققان روند دادگاهی را در روز نهم آغاز کردند که به نظر ما این روند عمیقاً سیاسی شده است. روسیه از مشارکت در تحقیقات به حالت تعلیق درآمده، اگرچه با مقامات تحقیقات همکاری نزدیکی داشت و تمام اطلاعات لازم را ارائه می داد.

بنابراین، ما اعتقاد داریم که مراحل دادرسی، به نوعی محاکمه سیاسی است که هیچ ارتباطی با یک تحقیق حرفه ای ندارد. این یک سیاسی کاری قوی است، ما کاملاً تعصب شرکت کنندگان در این تحقیق را درک می کنیم.

وی اظهار داشت: روسیه وظیفه خود را انجام داده است و ما به وضوح تأکید کرده ایم که به تعهدات خود تحت قطعنامه شورای امنیت عمل کرده ایم. در واقع، این یک فاجعه وحشتناک بود که باید به صورت حرفه ای و عمیق، خارج از پیرامون سیاسی مورد بررسی قرار گیرد.

جلسه دادگاه سقوط هواپیمای مالزی به شماره پرواز MH17 روز دوشنبه در مجتمع حفاظت شده شیپول برگزار شد. چهار نفر در این پرونده درگیر هستند؛ ایگور گیرکین، سرگئی دوبینسکی، اولگ پولاتوف از اتباع روسیه و لئونید خارچنکو تبعه اوکراین .

در این جلسه، ورد فردیناندوس دادستان هلندی گفت که دادستانی داده هایی را که روسیه در مورد سقوط پرواز MH17 در شرق اوکراین ارائه داده، بررسی کرده است.

علاوه بر این، قاضی دادگاه لاهه ماریا کنیف، که مسئولیت کار با رسانه ها را برعهده دارد، گفت که مطالب روزنامه نگار هلندی درباره عدم حضور سیستم “بوکوف” در منطقه سقوط MH17 توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، در صورتی که بخشی از آن مورد قبول باشد، می تواند به پرونده ضمیمه شود.

فردیناندوس همچنین روسیه را متهم به مانع تراشی در تحقیقات سقوط MH17 در شرق اوکراین کرد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!