خطرناک‌ترین و امن‌ترین‌ کشورهای جهان برای‌ سفر گردشگران در سال ۲۰۱۹

توریست مالزی – روزنامه بریتانیایی “میرر” در گزارشی از کشورهایی نام برده که سفر به آنها در سال ۲۰۱۹ میلادی خطرناک تشخیص داده شده‌اند. به گزارش آفتاب‎نیوز؛ ارزیابی در...
توریست مالزی – روزنامه بریتانیایی “میرر” در گزارشی از کشورهایی نام برده که سفر به آنها در سال ۲۰۱۹ میلادی خطرناک تشخیص داده شده‌اند.
به گزارش آفتاب‎نیوز؛ ارزیابی در این‌باره توسط Risk Control و SOS International صورت گرفته و سطوح ریسک سفر به این کشور به شدید، زیاد، متوسط و کم تقسیم‌بندی شده و بر روی نقشه جهان نشان داده شده‌اند.
این روزنامه می‌نویسد متاسفانه مقصدهای جهانگردی محبوب در میان خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای سفر در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته‌اند.
این کشورها به ترتیب ذیل هستند:
مصر، کشوری با ریسک شدید برای سفر: این کشور هنوز از نظر امنیتی دچار مشکل است.
سوریه، کشوری با ریسک شدید: هزینه جنگ داخلی در آن کشور شدید بوده است و بیش از ۴۷۰ هزار نفر در جریان جنگ کشته شده‌اند از جمله بیش از ۵۵ هزار کودک.
مالی، کشوری با ریسک شدید برای سفر: تروریست‌ها در این کشور آفریقایی از جمله در باماکو پایتخت آن فعال هستند و حملاتی را انجام می‌دهند. حملات می‌توانند علیه خارجی‌ها شدیدتر باشند. از زمان ورود نیروهای فرانسوی به مالی در ژانویه ۲۰۱۳ میلادی، برای کمک به دولت آن کشور، حملات انتقام‌جویانه تروریستی علیه خارجی ها تشدید شده‌اند.
لیبی، کشوری با ریسک شدید سفر: از زمان سقوط معمر قذافی رهبر سابق لیبی آن کشور در هرج و مرج به سر می‌برد و حملات داعش در آنجا شدید بوده‌اند.
ترکیه، کشوری با ریسک بالا برای سفر: این کشور یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری است با این حال، به دلیل عدم وجود ثبات سیاسی و وجود هرج و مرج و ناآرامی در کشورهای همسایه ترکیه آن کشور گزینه‌ای کاملا امن برای سفر نیست به خصوص آن که هممرز با سوریه است که سال‌ها جنگ در آن کشور در جریان بوده است. از سوی دیگر حملات تروریستی قابل توجهی در سال‌های اخیر در جنوب و شرق آن کشور و همچنین در آنکارا و استانبول روی داده‌اند.
مکزیک، کشوری با ریسک بالا برای سفر: این کشور زیبا مقصد محبوب گردشگران است. از فرهنگ جالب تا سواحل و غذاهای خوشمزه آن معروف هستند. با این حال، باندهای قاچاق مواد مخدر در آن کشورباعث شده‌اند تا میزان خشونت در آنجا افزایش یابد.
تونس، کشوری با ریسک معمولی برای سفر: بخش عمده‌ای از سواحل تونس ممکن است برای گردشگران خطرناک باشند؛ به خصوص از زمان وقوع حمله تروریستی در ژوئن ۲۰۱۵ میلادی در آن کشور که جهانگردان هدف حمله قرار گرفتند. دولت تونس اقدامات امنیتی‌ای را در طی این سال‌ها برای بهبود اوضاع انجام داده است اما کماکان ضریب امنیتی ان کشور با مخاطراتی مواجه بوده است.

و اما امن‌ترین کشورهای جهان برای سفر این چند کشور تشخیص داده شده‌اند:
سوئیس
اسلوونی
دانمارک
نروژ
فتلاند
ایسلند

پاسخی ارسال کنید

*

*

شانزده − 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!