خویشاوندان قربانیان جنایات بی رحمانه، خواستار حفظ حکم اعدام شدند

توریست مالزی – مادر یک قربانی تجاوز و قتل از دولت درخواست کرد که مجازات اعدام را حفظ کند. به گزارش استار، آلیس، که دختر ۱۷ ساله‌اش در سال...
توریست مالزی – مادر یک قربانی تجاوز و قتل از دولت درخواست کرد که مجازات اعدام را حفظ کند.

به گزارش استار، آلیس، که دختر ۱۷ ساله‌اش در سال ۲۰۰۹ مورد تجاوز قرار گرفت و به قتل رسید، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در لابی پارلمان با درخواست از مجلس خواست که اصلاحیه‌های لغو مجازات اعدام را تصویب نکنند، وی گفت: ‘دخترم پس از اصابت چاقو به گردن جان باخت.’

نور حکیمی نیزگفت که دوستش که یک نگهبان امنیتی در سونگای پتانی، کداح بود، قربانی قتل شده است. او توسط سه مهاجم مورد حمله قرار گرفت و به قتل رسید. اگر مجازات اعدام لغو شود، مجرمان دیگر نمی ترسند. لطفا به فکر خانواده قربانیان باشید.

وکیل کریستینا، نیز گفت: مجازات اعدام برای جنایات بی رحمانه شامل قتل باید حفظ شود. بسیاری از قضات پس از صلاحدید اعمال مجازات غیر کشنده، ترجیح دادند که احکام تعلیقی را اجرا نکنند. حتی حبس نیز از ۳۰ تا ۴۰ سال زندان فراتر نمی رود و عدالت در مورد کسانی که مرتکب جنایات بی رحمانه شده اند اجرا نمی شود. قاتل وحشی که تجاوز کرده و قتل کرده (در صورت لغو مجازات اعدام) در نهایت آزاد خواهد شد. (زندان) مجازات کافی برای جنایات شنیع نیست.

وی گفت: «ما از دولت می‌خواهیم به جای لغو حکم اعدام، روی پاکسازی سیستم قضایی تمرکز کند و به خلأهای فراوان و ضعف های آن رسیدگی کند.» او همچنین از دولت درخواست کرد که منافع قربانیان و خانواده های آنها را در اولویت قرار دهد. ما طوماری تحت نظر سازمان غیردولتی Protect Malaysia تقریباً با ۱۰۰۰۰۰ امضا در حمایت از حفظ مجازات اعدام جمع آوری کرده ایم و دولت نباید در لغو آن عجله کند.

در ۲۷ مارچ، وزیر دپارتمان نخست وزیری لایحه لغو مجازات اعدام اجباری ۲۰۲۳ را برای اولین بار همراه با تجدید نظر در حکم اعدام و حبس ارائه کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!