دانشمندان چینی معتقدند دو نوع ویروس کرونای متفاوت وجود دارد: نوع L و S

توریست مالزی – مدتهاست که گمان می‌رود ویروس کرونا می‌تواند جهش یابد. چنین جهشی برای ویروس البته غیر عادی نیست. اکنون محققان چینی ساختار مولکولی ویروس Sars CoV-2 را...
توریست مالزی – مدتهاست که گمان می‌رود ویروس کرونا می‌تواند جهش یابد. چنین جهشی برای ویروس البته غیر عادی نیست. اکنون محققان چینی ساختار مولکولی ویروس Sars CoV-2 را مورد مطالعه قرار داده و آن را با سایر ویروس‌های کرونا مقایسه کرده‌اند. آنها دریافتند که ویروس فعلی دارای دو رشته مختلف است: نوع L و نوع S.

به گزارش نشریه آلمانی فوکوس، در حال حاضر، نوع L نوع مهمی است که در ۷۰ درصد افراد آلوده یافت می‌شود. تنها ۳۰ درصد از افراد آلوده، از نوع S رنج می‌برند. نوع L سریعتر گسترش می‌یابد و دانشمندان می‌گویند ممکن است تهاجمی‌تر باشد.

پروفسور استفان گریفین، محقق بریتانیایی تاکید می‌کند این ویروس بعد از حیوانات، باید با میزبان جدید خود یعنی انسان سازگار شود. پس جهش آن طبیعی است.

انستیتوی روبرت کوخ (RKI) در برلین نیز اعلام کرده که همیشه این احتمال وجود دارد که ویروس‌ها بتوانند از نظر ژنتیکی تغییر کنند. اما جهش ویروس لزوماً به معنای کشنده‌تر بودن و خطرناک‌تر شدن آن برای انسان نیست.

با این حال همچنان که سازمان بهداشت جهانی اصرار دارد فعلا هیچ مدرکی مبنی بر تغییر ویروس موجود نیست، دکتر کریستین دروستن، ویروس شناس آلمانی می‌گوید: «من کاملاً مطمئن نیستم که نویسندگان این مطالعه واقعاً تجربه‌ای در زمینه تکامل ویروس داشته باشند.» وی گمان می‌کند که برخی از این نتیجه گیری‌ها به احتمال زیاد از ژنتیک حیوانات ناشی شده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!