دانشگاه صنعتی پتروناس بهترین دانشگاه مالزی در رتبه بندی دانشگاه های آسیا

توریست مالزی – دانشگاه صنعتی پتروناس (UTP) بر اساس رتبه بندی دانشگاه های آسیا در سال ۲۰۲۳، از برترین دانشگاه خصوصی در مالزی به برترین دانشگاه در حال حاضر...
توریست مالزی – دانشگاه صنعتی پتروناس (UTP) بر اساس رتبه بندی دانشگاه های آسیا در سال ۲۰۲۳، از برترین دانشگاه خصوصی در مالزی به برترین دانشگاه در حال حاضر در کشور تبدیل شده است.

به گزارش استار، این دانشگاه اکنون در رده ۶۳ قرار دارد و نسبت به سال ۹۵ با ۳۲ پله، صعود خیره کننده داشته است. این دانشگاه از سال ۲۰۱۸ که برای اولین بار شروع به کار کرد، در طول سال ها به طور پیوسته در حال صعود بوده است.

در یازدهمین نسخه این رتبه بندی، دانشگاه مالایا (UM) از رتبه اول برای مالزی سقوط کرد و ۱۱ پله از رتبه ۵۵ به ۶۶ در آسیا سقوط کرد. دانشگاه اوتارا مالزی (UUM) تنها دانشگاه دیگر مالزی است که در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارد. در مجموع ۲۲ موسسه مالزیایی در رتبه بندی امسال حضور دارند.

دانشگاه Tsinghua چین همچنان برای چهارمین سال متوالی مدعی رتبه برتر است. در رتبه دوم برای چهارمین سال متوالی دانشگاه پکن قرار دارد. رتبه سوم دانشگاه ملی سنگاپور نیز برای چهارمین سال متوالی جایگاه خود را حفظ کرده است.

این سال نشان دهنده نفوذ فزاینده آسیا بر گسترش دانش و ایده ها در سراسر جهان است، در طول پنج سال گذشته، کشورهای منطقه به طور قابل توجهی میانگین امتیاز استناد خود را بهبود بخشیده اند، نمرات استناد در این قاره با سرعت بیشتری نسبت به سایر نقاط جهان در حال رشد است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!