دانشگاه UiTM انحصاری برای مالایی‌ها، Bumiputeras باقی خواهد ماند

توریست مالزی – Universiti Teknologi Mara (UiTM) یک موسسه آموزش عالی دولتی برای مالایی‌ها، بومی‌پوتراها و اورنگ‌ اصلی‌ها باقی خواهد ماند. به گزارش نیواستریت تایمز، وزیر آموزش عالی گفت:...
توریست مالزی – Universiti Teknologi Mara (UiTM) یک موسسه آموزش عالی دولتی برای مالایی‌ها، بومی‌پوتراها و اورنگ‌ اصلی‌ها باقی خواهد ماند.

به گزارش نیواستریت تایمز، وزیر آموزش عالی گفت: حفظ خط مشی UiTM برای مالایی ها، اورنگ اصلی و بومیان صباح و ساراواک همچنان مورد نیاز است تا آرزوی دولت برای پر کردن شکاف بین نژادها به ویژه در جنبه های اجتماعی-اقتصادی محقق شود. او به گزارشی از کنگره اقتصادی Bumiputera در سال ۲۰۲۴ استناد کرد که نشان داد شکاف اقتصادی مربوط به Bumiputera و non-Bumiputera در کشور وجود دارد.

گزارشی از کنگره توسط وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که هنوز یک شکاف اقتصادی در میان بومی‌پوترا از نظر میانگین درآمد ماهانه، سهام شرکت‌ها، نرخ فقر، تولید نیروی کار ماهر و صلاحیت‌های حرفه‌ای وجود دارد. وی گفت: «(از این رو،) نرخ فقر مطلق در میان بومی پوتراها هنوز نیاز به بهبود دارد. UiTM بر اساس کمبود متخصصان آموزش دیده، به ویژه در میان بومی پوتراهای مالزی، که در آن زمان بیشتر به کار غیر حرفه ای مشغول بودند، ایجاد شد.

با تأسیس UiTM، تعداد بیشتری از جوانان Bumiputera این فرصت را دارند که تحصیلات عالی را دنبال کنند و برای احراز موقعیت‌های مختلف در بخش‌های دولتی و صنعتی آموزش ببینند، که برای بهبود کیفیت زندگی و تغییر ثروت آنها در مالزی ضروری است. این شامل ورود به رشته‌های حرفه‌ای مانند پزشکی، حسابداری، حقوق، مهندسی و غیره است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!