درخواست تحصیل در دانشگاه های مالزی توسط دانشجویان خارجی افزایش یافت

توریست مالزی – درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در مالزی از زمان شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در این کشور، الگوی فزاینده‌ای را ثبت کرده است. به گزارش نیواستریت...
توریست مالزی – درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در مالزی از زمان شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در این کشور، الگوی فزاینده‌ای را ثبت کرده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، تا ۳۱ اکتبر، بیش از ۳۳۰۰۰ درخواست برای دوره های مختلف توسط آموزش و پرورش مالزی خدمات جهانی (EMGS) دریافت شد و می تواند تا پایان سال به ۴۰۰۰۰ درخواست برسد.

مدیر اجرایی EMGS گفت: درخواست های دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۰۰۰۰ نفر بود، قبل از ای نکه در سال بعد به دلیل همه گیری کووید-۱۹ به حدود ۳۰۰۰۰ کاهش یابد. این رقم در سال جاری با ۳۳۰۰۰ درخواست در ۱۰ ماهه اول سال افزایش یافته است. ما ۴۰۰۰۰ درخواست دانشجوی بین‌المللی را تا پایان سال هدف‌گذاری کرده‌ایم که منعکس کننده الگوی بهبود یافته است.

رادزلان گفت: رشته های تحصیلی که اغلب در مالزی تقاضای زیادی دارند عبارتند از علوم، تجارت، علوم اجتماعی و امور مالی اسلامی. اگر ۲۵۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی تا سال ۲۰۲۵ تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند، مالزی این پتانسیل را دارد که از طریق جریان نقدی به حدود ۱۵.۶ میلیارد رینگیت درآمد چند برابری دست یابد.

او گفت: از جمله ‘عوامل کششی’ برای تحصیل در مالزی، هزینه های تحصیلی مناسب، هزینه های مقرون به صرفه زندگی برای دانشجویان و زبان انگلیسی به عنوان رسانه یادگیری است. تقاضای تحصیل در مقاطع کارشناسی و دکترا نیز به شدت افزایش یافته است. تا اکتبر امسال بالغ بر ۱۰ هزار درخواست برای تحصیل در مقاطع دکتری در مالزی داشتیم که دو برابر سال های گذشته است.

اوایل امروز، وزیر آموزش عالی Datuk Seri Dr Noraini Ahmad پورتال EMGS’s Discover Education Malaysia را راه اندازی کرد. این پورتال یک درگاه اطلاعاتی یک مرحله ای در موسسات آموزش عالی در مالزی است که مطابق با نام تجاری ‘تحصیل در مالزی’ است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!