درخواست تصویب قانون علیه بیگانه هراسی آنلاین در مالزی

توریست مالزی – در پی انتشار گزارش رویترز درباره بی‌توجهی مقامات مالزی به بیگانه هراسی در فضای مجازی، یک نماینده مجلس این کشور خواستار غیرقانونی شدن نفرت‌پراکنی در اینترنت...
توریست مالزی – در پی انتشار گزارش رویترز درباره بی‌توجهی مقامات مالزی به بیگانه هراسی در فضای مجازی، یک نماینده مجلس این کشور خواستار غیرقانونی شدن نفرت‌پراکنی در اینترنت شد.

به گزارش ایکنا به نقل از رویترز، چان فونگ یین، نماینده مجلس مالزی با اشاره به گزارش رویترز درباره افزایش بیگانه‌هراسی آنلاین در مالزی در سایه شیوع کرونا از وزیر ارتباطات و رسانه‌های این کشور خواست برنامه‌های خود را برای مقابله با این معضل در اینترنت اعلام کند.

وزارت ارتباطات در پاسخ کتبی خود گفت که سخنان نفرت‌آمیز در رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک با توجه به قوانین این شرکت ارزیابی و در صورت نقض قوانین، حذف می‌شود. این وزارتخانه در پاسخ خود مستقیماً به گزارش رویترز اشاره نکرده اما اعلام کرد به شبکه تلویزیونی RTM و خبرگزاری دولتی مالزی(برناما) دستور داده است گزارش‌هایی تهیه کنند که به تصحیح سوءتفاهمات کمک کند و با عناصر خارجی که می‌خواهند مالزی را بد جلوه دهند، مقابله کنند.

اخیرا اخبار زیادی درباره اینکه مهاجران باعث شیوع کرونا در مالزی می‌شوند پخش شده که باعث افزایش احساسات ضد مهاجران در این کشور شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!