درخواست مالزی از کمیساریای عالی پناهندگان برای تسریع در اسکان مجدد پناهندگان

توریست مالزی – یکی از مقامات می‌گوید که ۱۸۵۶۶۶ پناهنده و پناهجوی ثبت‌شده در مالزی بالاترین تعداد در جنوب شرق آسیا است. به گزارش FMT، مالزی از کمیساریای عالی...
توریست مالزی – یکی از مقامات می‌گوید که ۱۸۵۶۶۶ پناهنده و پناهجوی ثبت‌شده در مالزی بالاترین تعداد در جنوب شرق آسیا است.

به گزارش FMT، مالزی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) خواسته است تا اسکان مجدد پناهندگان و پناهجویان مقیم در این کشور را تسریع بخشد.

یکی از مقامات ویسما پوترا گفت:علیرغم محدودیت‌های متعدد، از جمله منابع گسترده، ظرفیت محدود، و فشار بر زیرساخت‌های اجتماعی، از جمله خدمات بهداشتی، مالزی به تلاش‌های خود برای مدیریت هجوم پناهندگان و پناهجویان ادامه می‌دهد. وی گفت: «ما همچنان به ارائه خدمات بهداشتی، دسترسی به آموزش و فرصت های شغلی ادامه می دهیم. اما ورود مداوم پناهجویان به مالزی چالش‌های بیشتری را برای دولت فدرال ایجاد کرده است، از ۵ میلیون رینگت در صورت‌حساب‌های پزشکی تسویه‌نشده تا فشار بر خدمات اجتماعی.

وی از اعضای شورا و همچنین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) خواست تا اسکان مجدد پناهندگان و پناهجویان را تسریع بخشند. اسکان مجدد باید یک اولویت باقی بماند و این تعهد به عنوان سنگ بنای همکاری بین مالزی و جامعه حقوق بشر عمل خواهد کرد. و این بر اساس اصل تقسیم بار و مسئولیت است.

او گفت: «ما به زودی به کشورهای عضو، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و IOM با پیشنهادات و درخواست‌های خاص برای اسکان مجدد پناهندگان به کشورهای ثالث نزدیک خواهیم شد.

مالزی کنوانسیون ۱۹۵۱ پناهندگان را امضا نکرده است، که از حقوق پناهندگان، محافظت می کند. پوتراجایا پناهندگان و پناهجویان را طبق قانون مهاجرت ۱۹۵۹/۱۹۶۳ مهاجران غیرقانونی تلقی می کند.

در نوامبر، کمیسیون حقوق بشر مالزی (سوهاکام) خواستار ایجاد یک چارچوب جامع و قوی برای رسیدگی به وضعیت پناهندگان در مالزی شد. سوهاکام اعلام کرد: رسیدگی به موضوع بشردوستانه و تضمین رفاه پناهندگان در خاک مالزی یک مسئولیت جمعی است، صرف نظر از موضع این کشور در مورد کنوانسیون پناهندگان.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!