دردسرهای یک سوگواری مخوف برای زنان قبیله «دانی» اندونزی

توریست مالزی – مرگ یکی از اقوام و عزیزان درد عاطفی زیادی را برای افراد قبیله «دانی» در اندونزی به همراه دارد و این دردهای عاطفی به ویژه برای...
توریست مالزی – مرگ یکی از اقوام و عزیزان درد عاطفی زیادی را برای افراد قبیله «دانی» در اندونزی به همراه دارد و این دردهای عاطفی به ویژه برای زنان با درد جسمی وحشتناکی همراه است. وقتی یکی از افراد قبیله می‌میرد زنان به زور و اجبار مردان قبیله باید سرانگشتان خود را قطع کنند.

به گزارش خلیج فارس؛ انگشت را سی دقیقه محکم با نخ می‌بندند تا بی‌حس شود، سپس با آتش آن را می‌سوزانند. این سنت که جزوی از زشت‌ترین و عجیب‌ترین اعمال سنتی و فرهنگی در جهان است، به عنوان وسیله‌ای برای جلب رضایت روح و ارواح اجداد انجام می‌شود، سنتی که نادر تلقی می شود، اما هنوز هم در بین اعضای قبیله ادامه دارد.

خبرنگار روزنامه انگلیسی «سان»؛ مارکوس روت، یک هفته را با قبیله دره پلیم در ارتفاعات غرب پاپوآ در اندونزی گذراند و زندگی این جامعه را تا حدودی مستند کرد. این خبرنگار پرشور درباره ویژگی‌های این قبیله و سبک زندگی افراد آن تحقیق کرد، او درباره وجود یک مومیایی ۳۷۰ ساله به نام «کورولو» که در خانه یکی از بومیان نگهداری می شد و گاهی در معرض دید افراد قبیله قرار می‌گرفت، اطلاعات بسیاری به دست آورد.

مارکوس در مورد آن گفت: این یک مومیایی از یک جنگجوی موفق و مخوف است. قبیله آن را در خانه خود نگه می دارد و به عنوان یک افتخار برای بازدید کنندگان نمایش داده می‌شود. گفته می شود که این جنگجو به ازای هر دشمنی که می کشت گردنبندی دریافت می‌کرد و به طور کلی قبیله دانی اجساد موفق‌ترین مبارزان را در آن نگه می‌دارد.

طبق گزارش«سان»، اعضای این قبیله اندونزی ترجیح می‌دهند خیلی طبیعی زندگی کنند و سعی می‌کنند در مقابل استفاده از هرچیز مدرنی مقاومت کنند. و آنها هر آنچه را که لازم دارند پرورش می‌دهند و با روستاهای دیگر تجارت می کنند. آنها هنوز با آتش آشپزی می‌کنند و در خانه‌ها زن و مرد جداگانه زندگی می‌کنند.

قبیله به احترام روزنامه نگار آلمانی میهمانی برگزار و گوشت خوک را با وجود اینکه با ارزش‌ترین خوراکشان بود، برای او سرو کردند. این قبیله به طور اتفاقی در سال ۱۹۳۸ میلادی کشف شد. خبرنگار آلمانی می‌گوید آن‌ها خجالتی، کنجکاو و تهاجمی، اما بسیار مهربانند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!