در مالزی امروز، نژاد و نژادپرستی هنوز یک معضل است

توریست مالزی – ماهاتیر محمد گفت: دولت پاکاتان هاراپان، فارغ از نژاد و مذهب شان، از همه مالزیایی ها حمایت می کند و باید بکوشد تا همه از عملکرد...
توریست مالزی – ماهاتیر محمد گفت: دولت پاکاتان هاراپان، فارغ از نژاد و مذهب شان، از همه مالزیایی ها حمایت می کند و باید بکوشد تا همه از عملکرد دولت خشنود باشند.
به گزارش برناما، نخست وزیر مالزی در سالگرد روی کارآمدن دولت پاکاتان هاراپان گفت: همه می گویند که دولت به نژادهای دیگر بیشتر توجه می کند، اما واقعیت این است که ما با همه اقوام مالزی در تعامل هستیم و می کوشیم آنها را از دولت راضی نگاه داریم.
وی افزود: اگر پاکاتان هاراپان حمایت مالایی ها را از دست بدهد، خواهد باخت و اگر پشتیبانی چینی ها را از دست بدهد، باز بازنده خواهد شد، حتی هندی ها هم نقش بزرگی در موفقیت دولت دارند. از همین روست که ما باید بسیار دقت کنیم. ما خیلی در مورد اتحاد و این که همه مالزیایی هستیم، حرف می زنیم، اما همه می خواهند فقط حمایت هم تباران خود را بدست بیاورند. وزیران هم اگر می خواهند حمایت هم تباران خود را بدست بیاورند باید مشکلات آنان را در دولت مطرح کنند. به دلیل همین شرایط است که موضوعاتی مانند سهمیه دانشگاهی برای مالایی ها و امضای پیمان رُم بیش از اندازه بزرگ و پیچیده می شود.
ماهاتیر محمد گفت: سهمیه دانشگاهی از این رو تصویب شده بود که مالایی ها اغلب مدرک دیپلم دبیرستان را نمی گیرند و به همین دلیل نمی توانند وارد دانشگاه شوند. این سهمیه یک میانبر برای آنها بود تا بتوانند ادامه تحصیل دهند، اما چرا فقط مالایی ها؟ دیگران بهتر از آنها تحصیل می کنند. پس ما تصمیم گرفتیم که این سهمیه را برای همه قایل شویم. بدین ترتیب، عملا سهمیه بندی ویژه مالایی ها خنثی شده و عده ای از همین رو ناخشنود هستند.
وی افزود: این موضوع تازه نیست اما برخی رسانه ها به تازگی به آن پرداخته اند تا مردم فکر کنند دولت امتیاز ویژه ای به مالایی ها داده است. حال اگر همین موضوع را از مالایی ها بپرسند آنها می گویند دولت به مالایی ها و اسلام توجه کافی ندارد. می بینید که شرایط امروز تا چه اندازه حساس و پیچیده شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

16 − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!