در ماه اکتبر، مالزی واکسن کافی برای پوشش ۸۰٪ مردم خواهد داشت

توریست مالزی – از ماه ژوئن، عرضه واکسن کووید – ۱۹ در کشور از تعداد ثبت نام ها پیشی خواهد گرفت. به گزارش استار، خیری جمال الدین، ​​وزیر علوم،...
توریست مالزی – از ماه ژوئن، عرضه واکسن کووید – ۱۹ در کشور از تعداد ثبت نام ها پیشی خواهد گرفت.

به گزارش استار، خیری جمال الدین، ​​وزیر علوم، فناوری و نوآوری گفت: در ماه اکتبر، مالزی واکسن کافی برای پوشش ۸۰٪ مردم خواهد داشت. وی با ارسال توییتر، نمودار کمیته ویژه اطمینان از دسترسی به واکسن های کووید – ۱۹ را نیز به اشتراک گذاشت.

وی در توئیتر خود نوشت: ‘مطمئناً قبل از پایان سال واکسیناسیون تکمیل خواهد شد. نمودار همچنین نشان می دهد که کل ثبت نام فعلی در حدود ۹ میلیون نفر است در حالی که میزان عرضه در اپریل کمتر از سه میلیون نفر بوده است. با این حال، از ماه ژوئن، عرضه و تقاضا همزمان خواهد بود، انتظار می رود عرضه واکسن به آرامی افزایش یابد تا در پایان ماه اکتبر ۸۰٪ از جمعیت یا حدود ۲۷ میلیون نفر را پوشش دهد.

فاز اول برنامه واکسن از فوریه تا اپریل شامل خطوط مقدم جبهه بود. طبق گفته وزارت بهداشت، در روز دوشنبه، در مجموع ۱،۰۱۸،۹۳۷ دوز واکسن کووید – ۱۹ توزیع شده است. این شامل ۶۰۹،۱۵۳ دوز اول و ۴۰۹،۷۸۴ دوز دوم است. در مجموع ۸۶۰۲۱۵۶ نفر برای واکسن ثبت نام کرده اند. مرحله دوم واکسیناسیون، که اولویت افراد سالخورده، بیماران و افراد معلول است، از ۱۹ اپریل آغاز می شود.

مرحله سوم برنامه ملی ایمن سازی قرار است در ماه می برای افراد کم خطر بالای ۱۸ سال آغاز شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!