در چه مکان هایی باید ماسک زد؟

توریست مالزی – ماسک صورت باید در مکان های عمومی شلوغ مانند بازارها، مناطق توریستی، مراکز خرید، سوپر مارکت ها و سینما ها پوشیده شود. به گزارش استار مالزی،...
توریست مالزی – ماسک صورت باید در مکان های عمومی شلوغ مانند بازارها، مناطق توریستی، مراکز خرید، سوپر مارکت ها و سینما ها پوشیده شود.

به گزارش استار مالزی، از اول اگوست، پوشیدن ماسک صورت در وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، قطار، LRT ، تاکسی و گراب الزامی شده است.

اسماعیل صبری وزیر ارشد گفت: اماکن عمومی شلوغ، که در لیست شورای امنیت ملی قرار دارند شامل بازارهای میوه و تره بار، بازارهای عمده فروشی، بازارهای شبانه و سوپر مارکت ها می شود. مقاصد گردشگری و همچنین سینما نیز به عنوان مکان های عمومی شلوغ معرفی شده اند. پوشیدن ماسک در مکانهایی که اتاق ها و فضای کافی برای مسافت فیزیکی دارند مانند زمین های فوتبال اجباری نیست.

وزیر ارشد گفت: پوشیدن ماسک در وسیله نقلیه شخصی اجباری نیست. ‘کاملاً مشخص است که این قوانین در مورد وسایل نقلیه عمومی اعمال می شود. اگر با خانواده خود در اتومبیل شخصی خود هستید، نیازی به پوشیدن ماسک نیست. اگر با همکاران خود که هر روز آنها را می بینید در یک اتومبیل هستید، نمی دانید که آنها کووید – ۱۹ دارند یا نه، آن وسیله نقلیه شخصی محسوب می شود.

وی گفت: این اشتباه است که برخی مالزیایی ها به دلیل عدم پوشیدن ماسک در وسیله نقلیه شخصی، چریمه شده اند. من این موضوع را با پلیس درمیان گذاشته و آنها جریمه ها را لغو می کنند. اگرفردی به اشتباه جریمه شده است و جریمه را پرداخت کرده، می تواند مبلغ برگشتی را از وزارت بهداشت دریافت کنند.

وی افزود: برای کودکان زیر دو سال یا هنگام انجام فعالیت های بدنی ماسک صورت الزامی نیست.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!