رده بندی سه گانه‌ی جدید برای MM2H ماندگار خواهد بود

توریست مالزی – وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ، اطمینان می دهد که دسته بندی جدید سه لایه برای برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) که جمعه گذشته اعلام شد،...
توریست مالزی – وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ، اطمینان می دهد که دسته بندی جدید سه لایه برای برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) که جمعه گذشته اعلام شد، ماندگار است.

به گزارش استار، داتوک سری تیونگ کینگ سینگ گفت: این رده بندی به همراه الزامات و شرایط صدور ویزای MM2H توسط کمیته ویژه‌ی MM2H به عنوان ویژگی های دائمی و جزء لاینفک این برنامه تایید شده است. این برنامه با نغییر دولت یا وزیران در سال‌های آینده تغییر نخواهد کرد.

ویتاکید کرد که دولت مالزی به شرکت کنندگان اطمینان می دهد برنامه MM2H را برای بلند مدت تضمین می کند. طبق برنامه جدید اعلام شده MM2H، متقاضیان به سه رده تقسیم می شوند: پلاتینیوم، طلا و نقره.

رده پلاتینیوم به سپرده ثابت ۱ میلیون دلاری، رده طلا به ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا و دسته نقره به ۱۵۰۰۰۰ دلار آمریکا به همراه معیارها و شرایط خاص نیاز دارند.

رده پلاتینیوم همچنین باید یک بار هزینه ۲۰۰۰۰۰ رینگتی بپردازند که به آنها اجازه می دهد در مالزی کار و سرمایه گذاری کنند، در حالی که دسته های طلایی و نقره ای به ترتیب دارای هزینه های ۳۰۰۰ رینگت و ۱۰۰۰ رینگت هستند. با این حال، دارندگان ویزای طلایی و نقره ای MM2H مجاز به کار نیستند. ویزای MM2H برای پلاتینیوم ۲۰ سال، طلایی ۱۵ سال و نقره ای ۵ سال اعتبار دارد. پس از پایان دوره، شرکت کنندگان ملزم به تمدید آن هر پنج سال یکبار هستند.

به گفته وزیر توریسم، هزینه تمدید برای پلاتین ۵۰۰۰ رینگیت، طلا ۳۰۰۰ رینگیت و نقره ۱۵۰۰ رینگیت است. فقط دارنده اصلی ویزای MM2H ملزم به پرداخت این هزینه ها است. برنامه MM2H که در سال ۲۰۰۲ معرفی شد، به خارجی ها اجازه خرید ملک و اقامت در مالزی را می دهد. این برنامه در آگوست ۲۰۲۰ به طور موقت مسدود شد تا وزارت کشور و MOTAC (وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ) بتوانند برنامه را به طور جامع بررسی کنند.

برنامه MM2H در ۱۱ آگوست ۲۰۲۱ با شرایط بازنگری شده پس از یک سال تعلیق به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ دوباره فعال شد. تحت شرایط سال ۲۰۲۱، شرکت کنندگان باید حداقل ۹۰ روز تجمعی را سالانه در کشور بگذرانند، درآمد حداقل ۴۰۰۰۰ رینگت در ماه (افزایش از ۱۰۰۰۰ رینگت) و یک حساب سپرده ثابت حداقل ۱ میلیون رینگت داشته باشند. در سال ۲۰۲۱، انتقادهایی از نحوه عملکرد این برنامه وجود داشت.

وزیر توریسم مالزی همچنین گفت: متقاضیان MM2H نمی توانند ملک خود را ظرف ۱۰ سال پس از خرید بفروشند. اما اگر متقاضی بخواهد ملک جدیدی را در مدت مذکور خریداری کند، ملک اصلی باید فروخته شود و ارزش ملک جدید باید بیشتر از ارزش اصلی ملک در زمان خرید باشد.

او افزود: صرف نظر از اینکه شرکت کنندگان MM2H در دسته های پلاتینیوم، طلایی یا نقره ای هستند، فرزندان آنها نمی توانند در مدارس ابتدایی یا متوسطه تحت سیستم دولتی ثبت نام کنند. با این حال، آنها می توانند تحصیلات خود را در موسسات آموزش عالی مالزی که توسط دولت مالزی تایید شده است ادامه دهند.

 


پاسخی ارسال کنید

*

*

8 − سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!