دستگیری افسران بانک به اتهام فروش حساب های بانکی و کارت های خودپرداز

توریست مالزی – دو افسر بانک در میان ۱۶ نفری هستند که به اتهام مشارکت در یک سندیکای خرید و فروش حساب های بانکی و کارت های خودپرداز برای...
توریست مالزی – دو افسر بانک در میان ۱۶ نفری هستند که به اتهام مشارکت در یک سندیکای خرید و فروش حساب های بانکی و کارت های خودپرداز برای فعالیت های کلاهبرداری دستگیر شده اند.

به گزارش استار، حسین عمر خان، رئیس پلیس سلانگور گفت: مظنونان در چندین یورش در اطراف گومبک دستگیر شدند. یکی از دستگیرشدگان یک زن نیجریه ای بود. همچنین ۳۱ گوشی تلفن همراه، ۳۰ کارت خودپرداز، یک دستگاه چاپگر، یک لپ تاپ و یک پرونده حاوی اسناد مختلف کشف و ضبط شد. یک مظنون که گمان می‌رود مغز متفکر سندیکا باشد، سابقه جنایی دارد و یک بار بر اساس قانون پیشگیری از جرم ۱۹۵۹ بازداشت شده بود.

وی گفت: افراد برای باز کردن حساب بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ رینگت دریافت می کردند. تحقیقات ما نشان داد که سندیکا سپس حساب‌ها و کارت‌های خودپرداز را به سندیکاهای کلاهبرداری در سراسر کشور اجاره یا می‌فروخت. برناما گزارش داد که این سندیکاها کارت ها را تا ۸۰۰۰ رینگیت در هر قطعه خریداری می کنند.

عمرخان گفت: افسران بانک ظاهراً در باز کردن ۴۰ حساب در شش ماه گذشته کمک کرده اند و برای هر کارت ATM که پردازش می کنند، حدود ۲۵۰ رینگیت از سندیکا دریافت کرده اند. وی با بیان اینکه این سندیکا حداقل شش ماه است که فعال بوده گفت: از بررسی‌ها همچنین مشخص شد که پنج حساب بانکی کشف‌شده در این حمله در ۱۵ مورد کلاهبرداری اینترنتی با ضرر ۲.۳ میلیون رینگتی مورد استفاده قرار گرفته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!