دستگیری مرد اسراییلی همراه با تعدادی اسلحه و فشنگ در هتلی در امپنگ

توریست مالزی – یک زن و شوهر مالزیایی به اتهام تهیه سلاح گرم برای مرد اسرائیلی بازداشت شدند. به گزارش استار، این زوج در یک بازار ماه رمضان در...
توریست مالزی – یک زن و شوهر مالزیایی به اتهام تهیه سلاح گرم برای مرد اسرائیلی بازداشت شدند.

به گزارش استار، این زوج در یک بازار ماه رمضان در کوالا سلانگور دستگیر شدند. مظنونان سپس پلیس را به خانه خود در کوالا سلانگور هدایت کردند، جایی که پلیس یک تپانچه دیگر را که در یک کیسه نگهداری می شد، کشف و ضبط کرد. وظیفه اصلی این زوج تامین سلاح گرم و سایر نیازهای لجستیکی مرد اسرائیلی بوده است.

یک منبع گفت: پلیس همچنین یک مرد مالزیایی که گمان می رود راننده مظنون اسرائیلی باشد را در کامرون هایلندز، ، بازداشت کرد. بازرسان می توانند حرکت مظنون اسرائیلی را بر اساس اطلاعات به دست آمده از راننده ردیابی کنند. پلیس همچنین در حال بررسی بیشتر نقش راننده و مکان‌هایی است که او در آنجا رفت و آمد می‌کرده است.

گزارش شده است که یک مرد اسرائیلی با سلاح و گلوله در هتلی در امپتگ دستگیر شده است و پلیس در حال بررسی این احتمال است که او ممکن است یک مامور اطلاعاتی باشد. تنها چند روز پس از دستگیری مظنون با ۶ اسلحه و ۲۰۰ گلوله، چندین رسانه خبری عبری زبان او را با نام شالوم آویتان شناسایی کردند. روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد که این مرد ۳۶ ساله یکی از اعضای خانواده جنایتکار برادران موسلی است.

به گزارش ماکو، یک پورتال خبری و سرگرمی اسرائیل، آویتان برای ترور رئیس یک خانواده جنایتکار رقیب به نام اران هایا به مالزی آمده است. این دو خانواده رقیب چندین ماه است که درگیر یک دشمنی خشونت آمیز هستند.

رازارودین حسین، بازرس کل پلیس گفت: پس از دستگیری، وضعیت امنیتی در کشور تشدید خواهد شد. او گفت که مظنون در جریان بازجویی به پلیس گفت که به دلیل اختلاف خانوادگی برای ترور یک هموطن اسرائیلی به مالزی آمده است اما پلیس آن را باور ندارد. وی گفت: «با وضعیت فلسطین و اسرائیل، ما باید مراقب امنیت اعلیحضرت سلطان ابراهیم، ​​پادشاه مالزی، و داتوک سری انور ابراهیم، ​​نخست وزیر و دیگر مقامات بلندپایه باشیم».

وی گفت: این مرد ۳۶ ساله در ۲۷ مارچ توسط تیمی از بوکیت امان و CID در هتلی در Jalan Ampang دستگیر شد. «بر اساس بررسی های ما، این مرد با پاسپورت فرانسوی وارد شد. اما پس از تحقیقات بیشتر، مظنون یک پاسپورت اسرائیلی هم همراه داشته است. مظنون مدعی است که برای کشتن یک هموطن اسرائیلی به دلیل اختلاف خانوادگی وارد کشور شده. اسلحه ها در کیف های متعلق به مظنون در اتاق هتلی که وی در آن اقامت داشت پیدا شد. سه تا از اسلحه ها وقتی پیدا شدند پر از گلوله بودند.

بازرس کل پلیس، می گوید که شالوم آویتان اسرائیلی و زوج محلی، در صورتی که به دلیل داشتن سلاح گرم غیرقانونی مجرم شناخته شوند، ممکن است با مجازات اعدام روبرو شوند.

وی گفت: «تحقیقات ما نشان داد که مظنون قبل از دستگیری در چندین هتل اقامت داشته است.» مظنون در ۱۲ مارچ از طریق یک پرواز از امارات متحده عربی وارد مالزی شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!