دستگیری هشت مظنون عملیات تروریستی در مالزی

پلیس مالزی هشت نفر از مظنونان شبه نظامی وابسته به گروه تروریستی ابوسیاف و داعش را درچندین عملیات مختلف ویژه ضد ترور دستگیر کرد.
توریست مالزی- پلیس مالزی هشت نفر از مظنونان شبه نظامی وابسته به گروه تروریستی ابوسیاف و داعش را درچندین عملیات مختلف ویژه ضد ترور دستگیر کرد.

پلیس مالزی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این هشت نفر در روزهای ۲۷ سپتامبر تا ۶ اکتبر (۵ تا ۱۴ مهر) در ایالت های صباح ، سلانگور و پراک بازداشت شده اند.

طبق این گزارش در نخستین عملیات پلیس که در ایالت صباح مالزی انجام شده دو تبعه مالزی و دو تبعه فیلیپین دستگیر شده اند که به همراه این افراد یک فیلیپینی و یک مالزیایی که متهم به کمک به این افراد هستند نیز دستگیر شدند.

همه این افراد متهم به کمک به اعضای گروه تروریستی ابوسیاف از طریق ایالت صباح این کشور هستند.

به گزارش روزنامه استار ،’محمد فوزی هارون’ بازرس کل پلیس دراین زمینه گفت این عملیات ویژه ضد ترور پس از دستگیری هفت نفر به اتهام همکاری با گروه ابوسیاف در روز ۱۴ سپتامبر انجام شد.

بر این اساس در عملیات دیگری در روز اول اکتبر (۹ مهر) یک تبعه آلبانی در ایالت سلانگور به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در کشورهای خارجی دستگیر شد.

براساس بیانیه این مقام عالی پلیس مالزی ، تبعه ۳۵ ساله آلبانیایی به میزبانی یکی از دانشگاههای محلی این کشور وارد مالزی شده بود.

علاوه براین دو نفر هم به دلیل ارتباط داشتن با عملیات تروریستی ۲۰۱۳ دستگیر شدند که یکی از آنها مردی ۵۳ ساله است که درصدد استفاده از یکی از زندانیان زندان تپاح در ایالت پراک برای اقدامات تروریستی بوده است.

یکی دیگر از بازداشت شدگان نیز فردی بوده که مشغول طراحی عملیات تروریستی به چند مکان مذهبی مسلمانان، مسیحیان و هندو ها بوده است.

طبق این گزارش هدف این فرد ایجاد درگیری های مذهبی بوده و با گروه شبه نظامی’ تنظیم القاعده مالزی ‘ مرتبط بوده است.

علاوه براین یک مرد ۳۷ ساله نیز به اتهام جذب دو مالزیایی در گروه تروریستی تنظیم القاعده مالزی بازداشت شده است.

پیشتر برخی از مسئولان امنیتی کشورهای مختلف جنوب شرق آسیا اعلام کردند که فعالیت گروههای تروریستی در کشورهای جنوب شرق آسیا برای جذب نیرو افزایش یافته است.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^