دولت سقف قیمت ها را برای تقویت امنیت غذایی کشور تعیین می کند

توریست مالزی – دولت مکانیسم جدیدی را برای مدیریت سقف قیمت کالاها بر اساس نوسانات بازار به منظور تقویت امنیت غذایی کشور ایجاد خواهد کرد. به گزارش نیواستریت تایمز،...
توریست مالزی – دولت مکانیسم جدیدی را برای مدیریت سقف قیمت کالاها بر اساس نوسانات بازار به منظور تقویت امنیت غذایی کشور ایجاد خواهد کرد.

به گزارش نیواستریت تایمز، نخست وزیر داتوک سری اسماعیل صبری یعقوب گفت: در چلسه امروز با معرفی قیمت سقف انعطاف‌پذیر که مطابق با عوامل ورودی قیمت تغییر می‌کند، موافقت شد. این در راستای برنامه دولت برای معرفی کمک های مستقیم به صورت هدفمند به نیازمندان است که قبلاً اعلام شده بود. اشاره اسماعیل صبری به اطلاعیه ای است که در اوایل ماه جاری اعلام کرد که در آن دولت از اول ژوئیه دیگر به مرغداران یارانه نمی دهد. او گفته بود که تخصیصی که برای یارانه ها در نظر گرفته شده است، در عوض مستقیماً به افرادی که نیاز به کمک دارند اختصاص می یابد.

از دیگر اقدامات مورد توافق در جلسه EAC با توجه به تقویت امنیت غذایی کشور، گسترش اکوسیستم کشاورزی-غذایی بود. این امر با داشتن شرکت‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با دولت و سازمان‌های دولتی برای مدیریت زنجیره تامین در اکوسیستم کشاورزی-غذایی اجرا خواهد شد. چنین هماهنگی تضمین می کند که کیفیت و کمیت تولید مواد غذایی جدا از تضمین پایدار مواد غذایی در زنجیره تامین، در سطح بهینه قرار گیرد. «به عنوان مثال، زمانی که سازمان‌های دولتی از عرضه جوجه‌ها، خوراک دام، حمل‌ و نقل، بازاریابی و غیره از اکوسیستم صنعت دامداری مراقبت کنند، می‌توان عرضه و قیمت مرغ را کنترل کرد.»

اسماعیل صبری همچنین اعلام کرد که همکاری بین دولت های فدرال و ایالتی برای گسترش اندازه کاربری زمین برای اهداف کشاورزی افزایش خواهد یافت. این به کاهش وابستگی کشور به واردات مواد غذایی کمک می کند. وی گفت: این موضوع به زودی در جلسه ای با منتریس بصار و وزرای ارشد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی گفت که دولت همچنین موافقت کرده است که همکاری بین بخش های دولتی و خصوصی را برای نوسازی و همچنین تشویق رویکردهای کشاورزی هوشمند برای افزایش بازده کشاورزی کشور تقویت کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!