دژ کورنوالیس Fort Cornwallis

توریست مالزی – نام دژ کورنوالیس از نام فرماندار کل بنگال در اواخر دهه ۱۷۰۰، چارلز کورنوالیس، گرفته شده است و این دژ یکی از جالبترین مناطق تاریخی در...
توریست مالزی – نام دژ کورنوالیس از نام فرماندار کل بنگال در اواخر دهه ۱۷۰۰، چارلز کورنوالیس، گرفته شده است و این دژ یکی از جالبترین مناطق تاریخی در جورج تاون به شمار می رود.
قلعه کورنوالیس بدست یک شرکت بریتانیایی هند شرقی در شهر جرج تاون در پنانگ در قرن ۱۸ ساخته شد و در هیچ جنگی به این دژ آسیب وارد نشده است. فضایی اولیه این دژ با بنایی موقت در سال ۱۷۸۶ توسط کاپیتان فرانسیس لایت بنا شد که دارای ۳۸ متر مربع مساحت است و علت ساخت آن محافظت از پنانگ در برابر دزدان دریایی و دشمن بود.
در سال ۱۸۰۴، در دوران حکومت کلنل فارکوهار در پنانگ و پس از جنگ های ناپلئون، کارگران هندی با استفاده از آجر و سنگ این دژ را بازسازی کردند که در سال ۱۸۱۰، با هشتاد هزار دلار ساخت آن به پایان رسید. با اینکه در ابتدا این قلعه یک محل نظامی بود، اما در طول سالها بیشتر به عنوان مرکزی اداری مورد استفاده قرار می گرفت
این دژ در نزدیکی اسپلاناده، مجاور ساعت یادبود ویکتوریا واقع شده است. دیوارهای دژ، به ارتفاع ۱۰ فوت، به شکل ستاره بنا شده اند. تقریبا ۱۰ دقیقه طول می کشد تا پیرامون این دژ را طی کنید.
در داخل دژ، می توانید برخی از ساختارهای اصلی که بیش از یک قرن پیش ساخته شده اند را مشاهده کنید، از جمله یک کلیسای کوچک، سلول های زندان، انبار مهمات منطقه، چراغ بندر که زمانی برای علامت دادن به کشتی های ورودی استفاده می شد، چوب پرچم اصلی و چندین توپ قدیمی برنز، که یکی از آنها توپ هلندی است به نام سری رامبای مربوط به سال ۱۶۰۳. یک نکته جالب درباره سری رامبای وجود دارد؛ برخی از مردم محلی معتقد هستند که این توپ ویژه می تواند بر روی باروری زن تاثیر مثبتی داشته باشد.
امروزه این محل تاریخی که به طور خصوصی اداره می شود محل موردعلاقه بازدیدکنندگان است. این محل مجهز به کیوسک اطلاعات گردشگری، یک کافه، آمفی تئاتر رو باز، یک گالری هنری، مرکز فروش سوغاتی و نیز راهنماهایی است که می توانند تمام نقاط دژ را به شما نشان بدهند و شما را با تاریخچه این دژ آشنا کنند.
دژ کورنوالیس در کنار جورج تاون مرکزی در جالان تی اس اس باراکباه خارج از لبوح لایت واقع شده است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مناابع: وب سایت وزارت توریسم مالزی و آسمان آبی

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

8 − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!