انزجار دکتر ماهاتیر از تلاش برای تفسیر مغرضانه توییت اش

توریست مالزی – دکتر ماهاتیر محمد در وبلاگ خود نوشت: از تلاش عده ای برای تفسیر نادرست و مغرضانه نوشته‌ای که در وبلاگم منتشر کرده بودم، احساس انزجار می...
توریست مالزی – دکتر ماهاتیر محمد در وبلاگ خود نوشت: از تلاش عده ای برای تفسیر نادرست و مغرضانه نوشته‌ای که در وبلاگم منتشر کرده بودم، احساس انزجار می کنم.

یه گزارش استار، نخست وزیر پیشین مالزی، روز جمعه (۳۰ اکتبر) در یک پست وبلاگ خود نوشت که باید به او فرصت داده می شد پست های خود در شبکه های اجتماعی در مورد خشونت های اخیر در فرانسه را قبل از برداشته شدن توضیح دهد.

در زیر پست وبلاگ وی به طور کامل آمده است:
۱. من واقعاً از تلاش عده‌ای در تفسیر نادرست مطلب و برخورد گزینشی با بخشی از متن بدون اشاره به محتوای کل نوشته بیزارم.

۲. کسانی که این کار را انجام دادند تنها بخشی از بند ۱۲ را برجسته کردند که در آن آمده بود: ‘مسلمانان حق دارند عصبانی شوند و میلیون ها فرانسوی را به خاطر قتل عام های گذشته بکشند.’

۳. آنها در آنجا متوقف شدند و تلویحاً گفتند که من در حال تبلیغ قتل عام فرانسوی ها هستم.

۴- آنها این پست را به طور کامل و به ویژه جمله بعدی را نیاوردند که در آن آمده است: ‘اما به طور کلی مسلمانان قانون ‘ چشم برای چشم ‘ را اعمال نکرده اند. مسلمانان چنین نمی کنند. فرانسوی ها باید به مردم خود یاد دهند که به احساسات دیگران احترام بگذارند.

۵- به دلیل تحریف و انتشار گزیده‌ای ناقص از متن من در شبکه های اجتماعی، گزارش هایی علیه من ساخته شده و مرا به تشویق خشونت در فیس بوک و توییتر متهم کرده‌اند.

۶. سپس فیسبوک و توییتر از مدیران اکونت‌های Facebook و Twitter من خواسته اند که پست ها را حذف کنند. با وجود تلاش برای توضیح محتوای اصلی پست و نوشته من، آنها حذف شدند.

۷. در برابر تصمیم FB و Twitter برای حذف پست من کاری نمی توانم انجام دهم. به نظر من، از آنجا که آنها منادی آزادی بیان هستند، دستکم باید اجازه دهند که موضع خود را توضیح دهم.

۸- آزادی بیان برای آنها اینگونه است. از یک سو، آنها از کسانی دفاع می کنند که کاریکاتورهای توهین آمیز از حضرت محمد را به نمایش می گذارند و انتظار دارند که همه مسلمانان آن را به نام آزادی بیان قورت دهند. از سوی دیگر، آنها پست مرا حذف کرده اند که می گوید مسلمانان در گذشته هرگز به دنبال انتقام جویی نسبت به بی عدالتی علیه خود نبوده اند.

۹. حتی درخواست من مبنی بر اینکه فرانسوی ها باید به مردم خود توصیه کنند تا به عقاید و احساسات دیگران احترام بگذارند نیز، حذف شده است.

۱۰- این واکنش به نوشته من موجب ایجاد نفرت فرانسه نسبت به مسلمانان خواهد شد.

در عین حال فرانسه خواستار مسدود شدن حساب توییتری «ماهاتیر محمد» به علت توییت اخیر او شد. ماهاتیر محمد در واکنش به وقایع چند روز گذشته در فرانسه توییت کرده بود که «مسلمانان حق دارند از فرانسه خشمگین شوند و به علت قتل عام‌هایی که این کشور در گذشته صورت داده میلیون‌ها فرانسوی را بکشند. (اما به طور کلی مسلمانان قانون’ چشم برای چشم ‘را اعمال نکرده اند. مسلمانان چنین نمی کنند.)»

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 + 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!