دیدنی های شهر پراک (Perak) در مالزی

توریست مالزی – پراک ( Perak ) شهر جاذبه های رنگارنگ توریستی است. اگر علاقمند به سفر به مکان های عجیب و خاص هستید سفر به پراک همان است...
توریست مالزی – پراک ( Perak ) شهر جاذبه های رنگارنگ توریستی است. اگر علاقمند به سفر به مکان های عجیب و خاص هستید سفر به پراک همان است که به دنبالش هستید.

جذابیت های شهر پراک مالزی
پراک یکی از ایالت‌های بزرگ مالزی است و پایتخت آن ایپوه است و در شمال غربی این شبه‌جزیره‌ واقع شده است این شهر تاریخی سراسر پر رمز و راز دارد، چون در طی دوره ای تحت سلطه انگستان بوده است. از طرفی به خاطر داشتن معادن غنی از قلع همیشه تحت سلطه و تاراج بوده است. این تاراج ها هنوز هم بر چهره شهر مانده و یادآور تاریخ کهن آن است.

پراک، بهشت مالزی
پراک، دارای زیباترین سواحل شنی مالزی است. همین خود بهشتی زیبا از آن ساخته است. از سویی، گنجینه های شگفت انگیزی را می توانید ببینید که در اعماق این آبها نشسته است. غارهای شگفت انگیز از دیگر جذابیت های این شهر هستند. روستای لنگنگ از روستاهای شهر پراک است و در یونسکو ثبت شده است. از آن زمان تاکنون پراک بسیار مورد توجه قرار گرفت.

پارک انیمیشن مالزی
پارک انیمیشن پراک در مالزی، یکی از جذاب ترین و خلاق ترین تفریحات، در این منطقه محسوب می شود. این پارک در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد و به یک استودیوی برنامه های انیمیشنی شباهت دارد که برنامه های آن برای همه سنین مناسب است. بیش از ۴۰ دیدنی جذاب با ۶ مضمون مختلف، در این پارک به نمایش در می آید. در بخشی از این پارک، یکی دیگر از مراکز گردشگری پراک قرار دارد که “جهان گمشده‌ تامبون” نام دارد.

کنکوبیان لَنز
اگر به ایپوه سفر کردید، به خیابان کنکوبیان لَنز هم سری بزنید. در سال ۲۰۱۶، این خیابان در وب‌سایت “Lonely Planet” در لیست بهترین نقاط گردشگری در آسیا قرار گرفت. کنکوبیان لَنز به خیابان جونکِر در ماکالا شباهت دارد و در آن مغازه های بسیاری وجود دارد. می توانید از این مغازه ها، خوردنی ها ی مختلف و سوغاتی های زیبا تهیه کنید و با خود به همراه ببرید. حتی قدم زدن و پیاده روی هم در این خیابان خالی از لطف نیست.

برج کج تِلوک اینتان
برج تِلوک اینتان، مهم ترین جاذبه‌ گردشگری در این شهر توریستی است این برج را در میدان مرکزی شهر ساخته اند تا از آن برای اهداف استراتژیک استفاده کنند. برج کج تِلوک اینتان، ظاهرا هشت طبقه است اما در اصل سه طبقه است. ساعات بازدید آن روزهای دوشنبه تا شنبه، از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ شب است.

جنگل های بارانی رویال بلوم
در سفر به شهر پراک، حتما از جنگل های بارانی رویال بلوم، دیدن کنید و لحظاتی را در میان این جنگل بارانی قدم بزنید در این جنگل‌های استوایی، گونه هایی از گیاهان گلدار، به چشم می خورد که در نوع خود بی نظیر است.

روستای تاریخی لنگنگ
روستای تاریخی لنگنگ، به لحاظ جذابیت تاریخی اش در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و بازدید از موزه‌ آن، بیانگر جلوه تاریخی این روستاست. اسکلت های فسیل شده‌ انسان که به «مرد پراکی» معروف است، از جمله جذابیت هایی است که دیدن آن را فراموش نکنید. روستای تاریخی لنگنگ، چهار بخش دارد و ساعات بازدید آن، روزهای دوشنبه تا یکشنبه، از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر است.

منبع: توریاب

 


پاسخی ارسال کنید

*

*

10 − نه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!