رأی قاطع پارلمان اروپا به قرار دادن سپاه در لیست تروریستی

توریست مالزی – پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو خواست تا سپاه پاسداران را در فهرست “سازمان‌های تروریستی” طبقه‌بندی کنند. این رأی الزام‌آور نیست...
توریست مالزی – پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو خواست تا سپاه پاسداران را در فهرست “سازمان‌های تروریستی” طبقه‌بندی کنند. این رأی الزام‌آور نیست اما راه را برای تصمیم نهایی در این مورد هموار می‌کند.

به گزارش دویچه وله، چارلی وایمرز، نماینده سوئدی پارلمان اروپا روز چهارشنبه ۱۸ ژانویه (۲۸ دی‌ماه) با انتشار یک توییت از رأی مثبت پارلمان اروپا به قطعنامه قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست “سازمان‌های تروریستی” اتحادیه اروپا خبر داد.

وایمرز در این توییت نوشت که امروز (چهارشنبه) پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو درخواست کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست “سازمان‌های تروریستی” اتحادیه اروپا قرار دهند. این قطعنامه با رأی مثبت ۵۹۸ نماینده در برابر تنها ۹ رأی مخالف و ۳۱ رأی ممتنع به تصویب رسید.

این نماینده سوئدی ابراز امیدواری کرده که گام بعدی، درخواست برای متوقف کردن مذاکرات برجام باشد. این رأی الزام آور نیست ولی راه را برای نهایی کردن تصمیم قرار دادن سپاه در لیست تروریستی اتحادیه اروپا که باید در شورای اروپا گرفته شود، هموار می‌کند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا دیروز سه‌شنبه ۱۷ ژانویه، در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس به خبرنگاران گفت: «واکنش رژیم ایران به اعتراضات بیرحمانه و وحشتناک است و این نظام ناقض حقوق اساسی بشر است.»

این مقام ارشد اتحادیه اروپا افزود: «ما واقعا به دنبال دور جدیدی از تحریم‌ها هستیم و من از قرار دادن سپاه در لیست تروریستی نیز حمایت می‌کنم. من شنیده‌ام که چند وزیر این درخواست را دارند و فکر می‌کنم حق با آنهاست.»

اتحادیه اروپا در حال بررسی دور چهارم تحریم‌ها علیه تهران به دلیل سرکوب‌ها و ارسال تسلیحات به روسیه است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده + دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!