رامبوتان Rambutan

توریست مالزی – رامبوتان میوه ای فصلی و گرمسیری است که اگر کاملا رسیده باشد بسیار شیرین و آبدار است. و مزه آن شبیه به انگور ست ودارای هسته...
توریست مالزی – رامبوتان میوه ای فصلی و گرمسیری است که اگر کاملا رسیده باشد بسیار شیرین و آبدار است. و مزه آن شبیه به انگور ست ودارای هسته ای بزرگ می باشد

رامبوتان میوه ای گرمسیری است که حاوی فسفر، آهن، چربی، پروتئین، مقدار زیادی ویتامین C، کربوهیدرات، کلسیم ، منیزیم و پتاسیم است. همچنین پوست آن حاوی تانن و ساپونین است. بومیان از این میوه در درمان برخی بیماری ها مانند کم خونی و فقر آهن استفاده می کنند. همچنین از آن در درمان انگل های روده ای استفاده می شود.

علاوه بر آنتی اکسیدان های به دست آمده در بتا کاروتن، پژوهشگران کشف کرده اند که دانه و پوست آن حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام فلاونوئید است و برای کاهش کلسترول مفید و دارای ویژگی های ضد سرطانی، ضد التهابی است.

برگ این میوه همچنین برای تقویت موها بسیار موثر است. در درمان تب نیز مقداری پوست خشک شده رامبوتان را با چند فنجان آب می جوشانند و پس از این که مخلوط خوب جوشید روزی سه بار برای رفع تب استفاده می کنند. همچنین برای درمان دیابت پنج دانه رامبوتان را خشک کرده، بو داده و سپس سرخ می کنند بعد آنها را پودر کرده و با یک لیوان آب داغ مخلوط می کنند پس از سرد شدن در وعده های مختلف به طور مداوم استفاده می کنند.

یک داروی ضد کرم است.
برای رفع اسهال و اسهال خونی مناسب می باشد.
جوشانده پوست تند و تیز آن برای درمان برفک به کار می رود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!