راهکار مالزی برای ثبات قیمت‌ها

توریست مالزی – دولت مالزی اعلام کرد که یارانه‌های برخی از محصولات روغن پخت‌وپز را از اول جولای لغو می‌کند. به گزارش ایران اکونومیست، دومین تولید کننده بزرگ روغن...
توریست مالزی – دولت مالزی اعلام کرد که یارانه‌های برخی از محصولات روغن پخت‌وپز را از اول جولای لغو می‌کند.

به گزارش ایران اکونومیست، دومین تولید کننده بزرگ روغن نخل جهان، یارانه بطری‌های روغن ۲ کیلوگرمی، ۳ کیلوگرمی و ۵ کیلوگرمی را که سال گذشته معرفی شده بود، لغو خواهد کرد اما به روغن های بسته بندی شده در پلاستیک یک کیلوگرمی یارانه خواهد داد.

الکساندر نانتا لینگی، وزیر تجارت داخلی و امور مصرف‌کنندگان گفت: مالزی همچنین سقف قیمت مرغ و تخم مرغ را از ماه جولای افزایش خواهد داد. وی در بیانیه‌ای گفت: این اقدام برای تضمین عرضه پایدارتر موادغذایی در بازار و در بلندمدت ثبات بیشتر قیمت‌هاست.

قیمت روغن‌های خوراکی جهانی، از جمله روغن پالم پرمصرف، به دلیل اختلال در عرضه ناشی از آب‌وهوای نامساعد، کمبود نیروی کار و تهاجم روسیه به صادرکننده کلیدی روغن آفتابگردان اوکراین، به بالاترین حد خود در سال جاری افزایش یافته است. تولیدکنندگان برتر روغن پالم اندونزی و مالزی یارانه‌های مختلفی را برای روغن‌های پخت‌وپز و کمک به کنترل افزایش قیمت‌ها و افزایش هزینه‌های زندگی در نظر گرفته‌اند.

مالزی در اوایل این ماه، اعلام کرد که افزایش درآمد دولت از افزایش قیمت کالاها برای جبران جهش مورد انتظار در هزینه‌های یارانه در سال جاری کافی نیست.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دوازده + 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!