راه اندازی سیستم جدید ردگیری کرونا در سنگاپور

توریست مالزی – مقامات سنگاپوری برای تقویت سیستم ردگیری بیماری کرونا به جلب همکاری شرکت های تجاری و فناوری روی آورده اند. سنگاپور یک اپلیکیشن ردگیری بیماری کرونا عرضه...
توریست مالزی – مقامات سنگاپوری برای تقویت سیستم ردگیری بیماری کرونا به جلب همکاری شرکت های تجاری و فناوری روی آورده اند.

سنگاپور یک اپلیکیشن ردگیری بیماری کرونا عرضه کرده که تا به حال ۱.۴ میلیون بار بارگذاری شده و مورد استفاده قرار گرفته است. اما این کشور به دنبال راه اندازی یک سیستم کنترل جدید و الزام آور است. این سیستم که مورد استفاده قرار گرفت وضعیت سلامت افراد را در محل کار، مدارس، سوپرمارکت ها، مراکز درمانی و غیره به طور آنی کنترل می کند.

مقامات سنگاپوری امیدوار هستند که با استفاده از این سیستم بتوانند جلوی گسترش مجدد ویروس کرونا را بگیرند و افراد مبتلا به این ویروس را لحظه به لحظه زیرنظر داشته باشند.

در قالب این سیستم هم به هر فرد کدهای کیو آر اختصاص می یابد و این کدها در زمان ورود و خروج افراد از نقاط مختلف نمایش داده می شوند. از این طریق نام، شماره ملی و شماره همراه هر فرد هم ثبت می شود. تا به حال ۱۶ هزار نقطه مختلف در سنگاپور برای راه اندازی و استفاده از این سیستم در نظر گرفته شده است. راه اندازی سیستم یادشده با همکاری چند شرکت بخش خصوصی صورت گرفته است.

 

سنگاپور خواستار مقررات جدید مسافرتی میان کشورهای “آسه‌آن” شد
همچنین سنگاپور همزمان با شدت یافتن شیوع بیماری کووید ۱۹ در منطقه جنوب شرق آسیا اعلام کرد: ضرورت دارد پروتکل جدیدی برای ترددهای فرامرزی در حوزه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه‌آن) در زمان رسیدن شیوع کرونا به مرحله قابل مدیریت در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از جاکارتا پست، آنیل کومار نایار سفیر سنگاپور در اندونزی تاکید کرد که کشورهای عضو آسه‌آن پیش از آغاز مجدد مسافرت‌ها بین کشورها باید رویه‌ها و مقررات مشترکی اتخاذ کنند. پیش از بازگشایی مرزها باید چک لیستی از مقررات مرزی داشته باشیم . این مساله زمان می‌برد اما ارزش اقدام را دارد.

سفیر سنگاپور خاطرنشان کرد: کشورهای آسه‌آن می‌توانند در این زمینه به تلاش‌های کشورهایی مانند استرالیا و نیوزیلند توجه کنند که ایجاد یک قطب (هاب) مسافرتی برای ازسرگیری مسافرت بین دو کشور را مورد بحث قرار داده‌اند.

وی در عین حال تاکید کرد: مسافرت فرامرزی بین کشورهای آسه‌آن تنها درصورتی می‌تواند آغاز شود که انتقال ویروس کرونا در این کشورها تحت کنترل قرار بگیرد و میزان تلفات به سطح پایینی رسیده باشد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!