رفع محدودیت سفر بین ایالتی، پس از ۸۰ درصد واکسیناسیون عمومی

توریست مالزی – وزارت بهداشت هنوز به فکر اجازه مسافرت بین منطقه ای و بین ایالتی نیست. به گزارش نیواستریت تایمز، مقامات ممکن است هنگامی که ۷۰ تا ۸۰...
توریست مالزی – وزارت بهداشت هنوز به فکر اجازه مسافرت بین منطقه ای و بین ایالتی نیست.

به گزارش نیواستریت تایمز، مقامات ممکن است هنگامی که ۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت در برابر Covid-19 تلقیح شدند، رفع محدودیت در سفرهای بین منطقه ای و بین ایالتی را بررسی کنند.

مدیر کل سلامت دکتر نور هشام عبدالله گفت: در حال حاضر، که برنامه واکسیناسیون سراسری آغاز شده است، وزارت بهداشت هنوز به فکر اجازه سفر بین منطقه ای و بین ایالتی نیست. ما تخمین می زنیم که کشور در طی شش تا نه ماه به مصونیت گله ای برسد. در آن دوره، ما با استفاده از روش های استاندارد عملیاتی (SOP)، و همچنین استراتژی واکسیناسیون، از دو روش ایمنی عمومی استفاده خواهیم کرد. این دو رویکرد همزمان انجام می شوند تا زمانی که به مصونیت گله ای برسیم که در آن بین ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم تلقیح شده باشند.

دکتر نور هشام گفت: به محض دستیابی کشور به مصونیت گله ای هدفمند، در مورد اجازه از سرگیری سفرهای خارج از کشورنیز تصمیم گیری خواهد شد. ما قبلاً در مورد “گذرنامه های مصونیت ” صحبت کرده ایم، اینکه آیا می توانیم از ایالت ها عبور کنیم؟ یا به خارج از کشور سفر کنیم؟ و …. جواب این سوالات، به داده های کشورهای دیگر نیز نیاز دارد. این مساله هنوز در مرحله ارزیابی است زیرا ما به داده های بسیار بیشتری نیاز داریم. شاید بتوانیم این داده ها را در طی این شش تا نه ماه بدست آوریم.

وی گفت: “اگر ما (مالزی) و سایر کشورها به مصونیت گله ای رسیدیم، شاید بتوانیم (سفرهای خارج از کشور) را انجام دهیم. وی در مورد مسئله مصونیت گله ای گفت که ارزیابی ها و پیش بینی های وزارت بهداشت براساس دستورالعمل های تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

7 + 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!