روزنامه فایننشال تایمز: «زنان ایران» در فهرست «با نفوذترین زنان جهان در سال ۲۰۲۲»

توریست مالزی – روزنامه فایننشال تایمز، «زنان ایران» را به شکل گروهی در فهرست «بانفوذترین زنان جهان در سال ۲۰۲۲» انتخاب کرد. به گزارش دویجه وله، در این فهرست...
توریست مالزی – روزنامه فایننشال تایمز، «زنان ایران» را به شکل گروهی در فهرست «بانفوذترین زنان جهان در سال ۲۰۲۲» انتخاب کرد.

به گزارش دویجه وله، در این فهرست قرار بود ۲۵ زنی که در سال جاری میلادی در زمینه‌های مختلف به دستاوردهای قابل توجه دست پیدا کرده‌اند، انتخاب شوند. اما در کنار ۲۴ زنی که نامشان به فهرست راه پیدا کرده، «زنان ایران» به شکل گروهی انتخاب شده‌اند.

این روزنامه در مطلبی به قلم کریستین امانپور، روزنامه‌نگار سرشناس، می‌نویسد: «آنها (زنان ایرانی) به دنبال حقوق بشر بنیادینی هستند که برای دوره‌ای طولانی از آن‌ها دریغ شده: کرامت، کنترل بر بدن خود و آزادی برای زندگی امن در کشورش خودشان.»

خانم امانپور در این مطلب تاکید کرده که روسری از «ستون‌های بنیادین اسلام» نیست و نوشته است: «تحمیل (حجاب) به زنان، آن را به سازوکاری برای کنترل تبدیل می‌کند؛ چه توسط طالبان در افغانستان انجام شود و چه رهبران مذهبی در ایران یا سراسر جهان عرب.»

او بعد از شرح ابعاد سرکوب و دستگیری‌ها در ایران می‌نویسد: «هیچ کس نمی‌داند که کجا یک خیزش در یک حکومت استبدادی رخ می‌دهد. اما شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل به من گفت که دموکراسی در ایران از دریچه‌ای وارد خواهد شد که این زنان باز کرده‌اند. تنها پرسش این است که چه زمانی.»

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 − یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!