روزهایی که کوالالامپور سبز می‌شود

توریست مالزی- مرکز شهر کوالالامپوراغلب به خاطر ترافیک سنگین‌اش معروف است، اما اولین و سومین یکشنبه هر ماه، همه خیابان‌ها به مدت دو ساعت به طور کامل برای وسایل...
توریست مالزی- مرکز شهر کوالالامپوراغلب به خاطر ترافیک سنگین‌اش معروف است، اما اولین و سومین یکشنبه هر ماه، همه خیابان‌ها به مدت دو ساعت به طور کامل برای وسایل نقلیه موتوری بسته می شود. این روزها با نام روز سبز شناخته می شوند.

علاقمندان می توانند از ساعت ۷ تا ۹ صبح از فعالیت های گوناگون مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، اسکیت و اسکیت بورد لذت ببرند.

درروزهایی خاص، جلسات تمرینی زومبا و ایروبیک در میدان داتاران دی بی کی ال (Datank DBKL)، در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای از مرکز شهر کوالالامپور نیز برگزار می شود.

البته باید در مورد زمان و روز برگزیده برای این محدودیت‌های ترافیکی کمی تامل کرد. ساعت ۷ تا ۹ صبح روز یکشنبه، کم‌ترددترین زمان هفته در کوالالامپور است و بدون اعمال چنین محدودیتی، تعداد خودروهای موتوری بسیار ناچیز است و آلودگی هوا نیز در کمترین حد قرار دارد. با وجود این، محدودیت یادشده، فضایی امن را برای دوچرخه‌سواری و اسکیت پدید می‌آورد که در شهری چون کوالالامپور غنیمت است. 

Opening Hours: 1st & 3rd Sunday 07:00 – 09:00 (subject to change)


Address: Dataran DBKL 1, Jalan Raja Laut, Kuala Lumpur


پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!