روستای فرهنگی ساراواک

این روستای فرهنگی که به "موزه زندگی" معروفه، برای حفاظت و نمایش میراث فرهنگی ساراواک تاسیس شده است.
این روستای فرهنگی که به “موزه زندگی” معروف است، برای حفاظت و نمایش میراث فرهنگی ساراواک تاسیس شده است. این روستا در پانتای دامای واقع در سانتوبونگ، در ۳۲ کیلومتری مرکز ایالتی کوچینگ، واقع شده است و محل بی نظیری برای آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی محلی است.

در این روستا که در یک منطقه ۱۷ آکری قرار دارد، حدود ۱۵۰ نفر زندگی می کنند و فعالیت های سنتی روزانه اقوام مختلف ساراواک را به تصویر می کشند از قبیل روند ساخت ساگو و صنایع دستی. این افراد لباس های سنتی برتن کرده و برای بازدیدکنندگان رقص هایی را اجرا می کنند.

ساکنین روستا درباره فرهنگ ها وشیوه های زندگی سنتی خود اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید نمونه هایی از ساختمان هایی که نماینده هر یک از اقوام اصلی ساراواک هستند را مشاهده کنید؛ از قبیل خانه های طویل ایبان، بیدایو و اورانگ اولو، یک خانه بلند ملانائو و یک مزرعه چینی.

این روستا یک سالن تئاتر نیز دارد که شما می توانید در آنجا از اجرای رقص های چندفرهنگه لذت ببرید. به غیر از آن، یک رستوران و فروشگاه صنایع دستی نیز در این روستا وجود دارند. حتی می توانید در روستای فرهنگی ساراواک، به سبک سنتی ایبان، مالای، بیدایو یا اورانگ اولو ازدواج کنید.

خانه طویل لیبان اتاق های مجزا و پهلو به پهلو دارد که تمام آنها رو به یک سالن اجتماعات طویل باز می شوند؛ از این سالن برای انجام فعالیت های تفریحی مانند حکاکی بر روی چوب و بافت سبد استفاده می شود.

معمولا از مهمانان دعوت می شود تا در مراسم شبانه شرکت کنند و یک نوع شراب برنج به نام تواک که ساخته خود ایبان است را بنوشند. مهمان خانه های راحتی نیز برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده اند.

 

scv0104 sarawak-cultural-village-16 sarawak-cultural-village-05 sarawak-cultural-village-12

منبع : گردشگری مالزی

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!