روسیه از مذاکرات سرنگونی هواپیمای MH17مالزی خارج شد

توریست مالزی – روسیه اعلام کرد که به دلیل تلاش های هدفمند صورت گرفته برای محکوم کردن مسکو در دادگاه حقوق بشر اروپا در ماجرای سرنگونی هواپیمای MH17، از...
توریست مالزی – روسیه اعلام کرد که به دلیل تلاش های هدفمند صورت گرفته برای محکوم کردن مسکو در دادگاه حقوق بشر اروپا در ماجرای سرنگونی هواپیمای MH17، از مذاکرات مربوط به بررسی این پرونده خارج می شود. وزیر امور خارجه استرالیا تاکید کرد که از این تصمیم بسیار ناامید شده است و از روسیه می خواهیم که فوراً به مذاکرات برگردد.

به نقل از فرانسه ۲۴، از سال ۲۰۱۸، سه کشور هلند، استرالیا و روسیه مذاکراتی را با هدف کشف علت این فاجعه انجام داده اند. در این حادثه بوئینگ ۷۷۷ شرکت هواپیمایی مالزی مورد اصابت موشکی از روسیه قرار گرفت و همه ۲۹۸ سرنشین آن کشته شدند. ۳۸ استرالیایی و ۱۹۶ شهروند هلندی در میان مسافران این هواپیما بودند.

هلند و استرالیا قبلاً گفته بودند که روسیه را مسئول ساقط کردن هواپیما می دانند. مسکو همواره این ماجرا را رد کرده و اوکراین را مقصر می داند. نخست وزیر هلند هم درباره خروج مسکو از مذاکرات گفت: از این اقدام مسکو ناامید و متعجب شده است. وی گفت: این موضوع برای خانواده قربانیان دردناک است.

وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد: عقب نشینی روسیه به دلیل ترس از افشای حقیقت درباره آنچه در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴ در آسمان دونباس اتفاق افتاد است.

در عین حال روسیه گفت: به همکاری خود با لاهه اما در قالب دیگری ادامه خواهد داد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − شش =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!