روی لینک به روزرسانی جدید واتس اپ با تم صورتی کلیک نکنید!

توریست مالزی – به روزرسانی جدید واتس اپ که حاوی تم صورتی خواهد بود را نصب نکنید، چراکه حاوی بد افزار خواهد بود و می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند....
توریست مالزی – به روزرسانی جدید واتس اپ که حاوی تم صورتی خواهد بود را نصب نکنید، چراکه حاوی بد افزار خواهد بود و می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

به گزارش کجت نیوز، یک بار دیگر در طی خبری، آسیب پذیری واتس اپ نمایان شد. این بار هکرها تصمیم گرفته‌اند در پوشش به روزرسانی تم صورتی دست به هک کاربران بزنند. در گروه‌های WhatsApp، لینک این به روزرسانی در حال انتشار بیشتر است و به شما وعده تغییر از تم سبز به صورتی را پس از نصب به روزرسانی خواهد داد اما اتفاقی که رخ خواهد داد، سرقت اطلاعات شما خواهد بود.

اگر کاربری بر روی این لینک کلیک کند، شاهد سرقت حساب خود خواهد بود. این به روزرسانی جدید واتس اپ که جعلی است، دسترسی کاربر را از حسابش قطع کرده و در حالیکه کاربر دیگر به اکانتش دسترسی ندارد، آن را هک می‌کند.

در صورت دریافت پیامی حاوی لینک این آپدیت، چه کنیم؟ اگر با آگاهی کامل این به روزرسانی را نصب کرده‌اید یا دسترسی شما به واتساپ قطع یا کم شده است و حس می‌کنید حساب شما با مشکل مواجه شده است، کارهایی که باید انجام دهید به شرح زیر است:

– فورا واتساپ (WhatsAppPink) را حذف کنید.
– پیوند تمامی نسخه‌های وب واتس اپ خود را با حساب اصلی قطع کنید.
– حافظه کش مرورگر خود را پاک کنید.
– در دستگاه خود، دسترسی تمامی نرم افزارها را بررسی کنید.
– اگر برنامه ای، مجوز مشکوکی داشت، آن را لغو کنید.

به این ترتیب مشکل احتمالی بر طرف خواهد شد. برای امنیت بیشتر حساب خود نیز می‌توانید تایید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت + 14 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!