زلزله ترکیه و سوریه؛ سه ورزشکار ایرانی ناپدید شده‌اند، یک فوتبالیست از زیر آوار نجات یافت

توریست مالزی – به گزارش رسانه‌های ایران سه ملی‌پوش تیم فوتبال قطع عضو ایران به دنبال ویران شدن هتل محل اقامت آن‌ها در نتیجه زمین لرزه ترکیه ناپدیده شده‌اند...
توریست مالزی – به گزارش رسانه‌های ایران سه ملی‌پوش تیم فوتبال قطع عضو ایران به دنبال ویران شدن هتل محل اقامت آن‌ها در نتیجه زمین لرزه ترکیه ناپدیده شده‌اند و خبری از وضعیت آن‌ها نیست.

به گزارش بی بی سی، حامد مطرودی، مهدی سعیداوی و محمدرضا میراحمدی که عضو تیم مالاتیا در ترکیه بودند، سه بازیکن مفقود شده ایرانی هستند. جعفر عسگری، رئیس انجمن حمایت از فوتبال قطع عضو ایران در مورد وضعیت آن‌ها به خبرگزاری تسنیم گفت: «هتل محل اقامت این ورزشکاران که سایر اعضا و همچنین ورزشکاران دیگری نیز در آنجا حضور داشتند، در زلزله اول فرو ریخته است. در شرایطی که مسئولان محلی در حال آواربرداری هتل بودند، ساختمان کناری هم به ‌روی آوار هتل فرو ریخته است، همین مسئله کار امداد رسانی را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.»

«در شرایطی که عنوان شده است یکی از این بازیکنان توانسته است با بیرون ارتباط بگیرد و درخواست کمک کند، اما واقعیت این است که هیچ خبری از سه ورزشکار کشورمان نیست، مربی تیم هم بالای سر آوار هتل مانده است تا اگر خبر تازه‌ای شد، من و سایرین را در جریان آن بگذارد.»

به گزارش رسانه‌های ایران، حمید سجادی، وزیر ورزش این کشور از فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان و دفتر بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان خواسته وضعیت این ورزشکاران را پیگیری کنند. در همین رابطه به نقل از مقام‌های ایرانی گزارش شده است که جانشین سفیر این کشور در آنکارا مأمورپیگیری وضعیت این ورزشکاران شده است.

بامداد دوشنبه ششم فوریه، دو زلزله قوی محدوده بزرگی از جنوب ترکیه و در نزدیکی مرز این کشور با شمال‌غرب سوریه را لرزاند. عملیات امداد و تلاش برای نجات زیرآوارماندگان همچنان ادامه دارد اما امدادگران با سرمای زمستانی و کوهی از بتون و آجر روبرو هستند. شمار جانباختگان زلزله در ترکیه و سوریه به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسیده است.

مصطفی اوزات، نایب رئیس باشگاه هاتای اسپور به رادیو ترکیه گفت که کریستین آتسو بازیکن این تیم در حالی که «جراحاتی» داشته از زیر آوار نجات پیدا کرده است. این بازیکن غنایی ۳۱ ساله ۱۰۷ بازی برای باشگاه نیوکاسل انگلیس انجام داده سابقه حضور در باشگاه‌های چلسی، اورتون و بورنموث را نیز دارد. هاتای یکی از مناطق نزدیک به مرکز زمین لرزه بود که خسارت‌های زیادی دیده است.

اوزات گفت: «کریستین اوزات که جراحت‌هایی برداشته بود، از زیر آوار بیرون کشیده شد. اما متاسفانه تانر ساوت، مدیر ورزشی ما هنوز زیر آوار است.» آتسو که ۶۵ بازی ملی برای غنا انجام داده است، سال ۲۰۲۲ پس از یک فصل حضور در باشگاه الرعد عربستان سعودی به هاتای اسپور پیوست. او روز یکشنبه گل پیروزی بخش هاتای را در دقیقه ۹۰ وارد دروازه کاسیم‌پاشا کرد.

فدراسیون فوتبال غنا نیز به دنبال این حادثه توییت کرد: «ما اخبار مثبتی شنیده‌ایم که طبق آن کریستین آتسو با موفقیت از زیر آوار یک ساختان ویران، بیرون آورده شده و تحت درمان است. برای کریستین دعا کنیم.»

انتقادها به ارسال محموله‌های کمکی ایران به ترکیه و سوریه در بحبوحه نبود امکانات اولیه برای زلزله‌زدگان خوی
انتشار عکس‌های محموله‌های بشردوستانه‌ای که از سوی مقامات ایران برای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه فرستاده شده‌اند، اعتراضاتی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است. بسیاری این پرسش را مطرح می‌کنند که در حالی که بسیاری از زلزله‌زدگان خوی همچنان در انتظار دریافت چادر و تامین حداقل امکانات گرمایشی هستند، چرا مقامات ایران با این سرعت برای کمک به هموطنان خود عمل نکرده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 + 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!