زنان مالزیایی از شکارچیان جنسی صحبت می کنند

تورست مالزی – جنبش #MeToo ، موجی را در میان زنان جهان که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند، برانگیخت و اینک این موج به کرانه های مالزی رسیده...
تورست مالزی – جنبش #MeToo ، موجی را در میان زنان جهان که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند، برانگیخت و اینک این موج به کرانه های مالزی رسیده است.

به گزارش استار، از ابتدای سال جاری ، ۲۲۲ پست یا داستان عمدتا در توییتر، توسط قربانیان، در مورد تجربه آزار جنسی توسط کسانی که می شناختند یا به آنها اعتماد داشتند، منتشر شده است. بی تردید تعداد این قربانیان بیش از این است. با وجود این، به دلیل محدودیت پیگیری، این پست ها به عنوان اعلام جرم ثبت نمی شوند و برخی از آنها نیز بعدها حذف می شوند.

تجزیه و تحلیل Star در مورد مکالمات آزارنده جنسی در شبکه های اجتماعی با استفاده از یک نرم افزار که کلمات کلیدی برای ثبت موارد ‘تجاوز جنسی’ ، ‘آزار جنسی’ و ‘سو استفاده جنسی’ را ثبت می کرد، انجام شده است.

۱۱۲،۴۷۴ پست (بدون بازتوییت یا اشتراک) از این کلمات کلیدی در دو سال گذشته استفاده کرده اند. گفتنی است که ۸۸۰۶ پست فقط در ژوئن ۲۰۲۰ ثبت شده است. پس از اینکه زنی مورد آزار و اذیت جنسی قرارگرفت و داستان خود را به اشتراک گذاشت، تعداد داستان ها در شبکه های اجتماعی افزایش یافت و دیگر زنان نیز داستان هایی از فیلمبرداری در حین اعمال جنسی، درخواست عکس برهنه یا مجبور کردنشان به انجام اعمال جنسی در میان جمع را بازگو کردند. کسانی که عاملان خود را نام برده اند گفتند که این کار را برای محافظت از زنان دیگر انجام داده اند.

عبارت ‘Me Too’ اولین بار در سال ۲۰۰۶ توسط شبکه فعال اجتماعی Tarana Burke در پلتفرم Myspace استفاده شد که از زنان می خواست تا تحربه آزار جنسی، به ویژه در محل کار، را با دیگران در میان بگذارند.

در مالزی ، بسیاری از قربانیان آزار و اذیت جنسی اظهار داشتند که ترس آنها از عواقب ناشی از آن، شرمندگی، عدم حمایت و داستان های منفی در مورد برخورد با مقامات یا حتی کادر پزشکی از دلایل خودداری از دادن گزارش بوده است. برخی دیگر اظهار داشتند که داستانهایی که به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است، به آنها فهمانده است که آنچه قبلاً گذرانده بودند، آزار و اذیت جنسی بوده است.

دکتر روانپزشک عامر صدیق آمر نوردین، ​​مشاور روانپزشک مرکز تخصصی دانشگاه مالایا، اعتقاد دارد حمایت از قربانیان در جامعه آنلاین یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث می شود افراد بیشتری برای روایت داستان های خود به رسانه های اجتماعی روی بیاورند. آنها از نظر تعداد احساس شجاعت می کنند. وقتی کسی شروع کند، دیگران هم دنبال می کنند.

دکتر عامر توضیح داد: بسیاری از قربانیان ممکن است احساسات خود را پس از تعرض یا آزار و اذیت به طور کامل درک نکنند تا زمانی که با گزارش های مشابهی روبرو شوند، که می تواند درک آنها از وضعیت خود را بهتر کند. البته برخی از داستان ها ممکن است ۱۰۰٪ همانطور که گفته شده روی نداده باشد، اما اگر پست های متعددی با یک موضوع منتشر شوند، این یک سیگنال است که چیزی واقعاً اتفاق افتاده.

دکتر عامر گفت: قربانیان احتمالاً دچار استرس، افسردگی یا اضطراب می شوند. حتی برخی از آنها می توانند علائم مرتبط با اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) را بروز دهند.

کارن لای ، مدیر برنامه مرکز زنان برای تغییر (WCC) ، قربانیان خشونت جنسی را تشویق کرد که به پلیس گزارش دهند تا اولین نقطه از سیستم رسمی دادگستری کیفری را تحریک کند، زیرا بدون گزارش پلیس، هیچ تحقیقی در این مورد نمی توان انجام داد. اگر شما به پلیس گزارش ندهید، هیچ تحقیق و هیچ اتهامی از طرف معاون دادستان عمومی صورت نمی گیرد و هیچ محاکمه و مجازاتی وجود نخواهد داشت.

در سال ۲۰۱۸، از ۱،۳۴۳ مورد تجاوز گزارش شده به پلیس، حدود ۸۰٪ (۱۰۷۱) قربانی زیر ۱۸ سال بودند. قربانیان از مراجعه به سازمان های غیردولتی استقبال می کنند چرا که می توانند در مورد اقدامات بعدی به آنها مشاوره دهند و از آنها حمایت عاطفی کنند و همچنین در روند دادگاه، یاری‌شان کنند. بعد دیگر که بسیار مهم است، حمایت از قربانیان برای اطمینان از داشتن محیطی امن برای بهبودی است.

قربانیان جرایم جنسی می توانند به وب سایت ‘Survivors Resource’ که توسط فعالان ایجاد شده با هدف راهنمایی و اطلاع رسانی به نیازمندان مراجعه کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!