زندان و جریمه برای کسانی که اخبار جعلی کووید – ۱۹ را منتشر کنند

توریست مالزی – کسانی که اخبار جعلی مربوط به کووید – ۱۹ را منتشر کنند،به جریمه یا حبس یا هر دو مواجه می شوند. به گزارش استار، بر اساس...
توریست مالزی – کسانی که اخبار جعلی مربوط به کووید – ۱۹ را منتشر کنند،به جریمه یا حبس یا هر دو مواجه می شوند.

به گزارش استار، بر اساس مصوبه جدید، کسانی که اخبار جعلی را به هر روشی به قصد ایجاد ترس منتشر کنند، مجرم شناخته شده، و ممکن است به جریمه ای بیش از ۱۰۰۰۰۰ رینگت یا حبس برای مدت بیش از سه سال یا هر دو محکوم شوند. در این مصوبه آمده است که دادگاه ممکن است حکم به بسته شدن نشریه های که اخبار جعلی منتشر می کنند را بدهد. دادگاه همچنین می تواند به مجرمین دستور دهد که عذرخواهی کند، که در صورت عدم انجام این کار می تواند به جریمه اضافی حداکثر ۵۰،۰۰۰ رینگت، مجازات زندان زیر یک سال یا هر دو منجر شود.

در این مصوبه همچنین آمده است که این قانون در مورد هر شخصی که در انتشار اخبار جعلی در داخل و خارج از کشور مشارکت کند، صرف نظر از ملیت، اعمال می شود.

اخبار جعلی به این صورت تعریف می شود: ‘هرگونه اخبار، اطلاعات، داده ها و گزارش ها مربوط به کووید – ۱۹ یا اعلامیه اضطراری به طور کامل یا تا حدی نادرست، چه به شکل ویژگی، تصاویر بصری یا ضبط های صوتی و یا سایر موارد. است. متخلف در صورت ادامه جرم ، به حبس بیشتر، با جریمه نقدی بیشتر از ۱۰۰۰ رینگت مواجه می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو + 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!