حزب سوسیالیست مالزی، خواستار پایان اقدامات نظامی علیه ایران شد

توریست مالزی – اعضای چند سازمان غیردولتی(NGO) مالزیدر اعتراض به عملیات نظامی علیه ایراندر مقابل سفارت آمریکا در کوالالامپور تجمع کردند. به گزارش مالیِ میل، حدود ۵۰ نفر به...
توریست مالزی – اعضای چند سازمان غیردولتی(NGO) مالزیدر اعتراض به عملیات نظامی علیه ایراندر مقابل سفارت آمریکا در کوالالامپور تجمع کردند.
به گزارش مالیِ میل، حدود ۵۰ نفر به نمایندگی از سازمان های غیر دولتی مالزی در مقابل سفارت ایالات متحده اعتراض تجمع کردند و خواستار پایان دادن به اقدامات نظامی علیه ایران شدند. این گروه به رهبری حزب سوسیالیست مالزی (PSM) در پایان تجمع، بیانیه‌ای را که حاوی ۵ درخواست از دولت آمریکا بود، به سفارت آمریکا تحویل دادند.

این پنج درخواست از این قرار بوده اند: پایان دادن به اقدامات خصمانه و لفاظی های جنگ طلبانه آمریکا. خروج فوری سربازان آمریکایی از عراق؛ خودداری از درگیری ایران و ایالات متحده برای جلوگیری از وقوع جنگ دیگری در منطقه خاورمیانه ، پایان دادن به تحریم های ایران و بستن کلیه پایگاه های نظامی خارجی آمریکا در خارج از کشورش.

این تفاهم نامه به امضای ۴۷ سازمان غیردولتی از جمله Suarat Rakyat مالزی، Aliran، جنبش جوانان مسلمان مالزی (Abim ، G25 )، انجمن چینی های کوالالامپور- سلانگور و اتحاد سوسیالیست (استرالیا) رسیده است.

دکتر جیاکومار دواراج رئیس حزب سوسیالیست مالزی گفت: ما می خواهیم همه را ترغیب کنیم تا دیدگاه خود را اعلام کنند. بی عدالتی بی عدالتی است، مهم نیست چه نژاد و چه مذهبی باشد. مردم همه نژادها باید اعتراض کنند، چرا که در غیر این صورت این مشکلات ادامه خواهد یافت. جنگ خاورمیانه، مانند جنگ در عراق، حکومت‌ها را بی ثبات می کند و گروه های افراطی را پدید می‌آورد.

وی افزود: وقتی فشار بیاورید، هرج و مرج پدید خواهد آمد. به ویژه هنگامی که شما از یک گروه شبه نظامی را علیه شبه نظامیان دیگر حمایت کنید. سنی ها را مسلح می کنید تا با شیعیان بجنگند و شیعه‌ها را برای جنگ با اهل سنت مسلح می کنید. اینها مشکلاتی هستند که منطقه را در آتش می سوزانند و شما نمی توانید آن را خاموش کنید.

وی همچنین خاطرنشان کرد: داعش و افراط گرایی توسط آمریکایی ها و انگلیسی ها ایجاد شد، نه به برای خود دین. ما یک جامعه جهانی هستیم. آنچه در هر جای جهان اروی دهد، روی ما تأثیر خواهد گذاشت. مالزیایی ها نیز به آنجا کشیده می شوند و تندرو می گردند. ‘

پاسخی ارسال کنید

*

*

6 + 13 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!