سال نوی چینی؛ «سال خرگوش» یا «سال گربه»؟

توریست مالزی – مردم چین روز یکشنبه آغاز سال نوی چینی را که «سال خرگوش» خواهد بود جشن می‌گیرند. به گزارش یورونیوز، بنا به طالع‌بینی چینی سال گذشته «سال...
توریست مالزی – مردم چین روز یکشنبه آغاز سال نوی چینی را که «سال خرگوش» خواهد بود جشن می‌گیرند.

به گزارش یورونیوز، بنا به طالع‌بینی چینی سال گذشته «سال ببر» بود. موش، گاو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک ۱۲ نام سال‌ها در طالع‌بینی چینی هستند که به ترتیب تکرار می‌شوند. شهروندان چین در حالی به استقبال سال نوی خود رفته‌اند که این کشور با موج گسترده شیوع ویروس کرونا روبرو است.

ویتنام برخلاف چین به جای «سال خرگوش» آغاز «سال گربه» را جشن خواهد گرفت. این کشور از ۱۲ علائم سال‌های چینی ۱۰ نشان را مانند چین جشن می‌گیرد اما دو مورد را با حیوان متفاوتی نام‌گذاری می‌کند. یکی از این سال‌ها «سال خرگوش» است که در ویتنام «سال گربه» خوانده می‌شود. از محبوبیت گربه نزد شالیکارهای ویتنامی به عنوان یکی از دلایل احتمالی تغییر نام «سال خرگوش» به «سال گربه» در این کشور یاد می‌شود. یک فرضیه مطرح دیگر در این زمینه این است که ترجمه «خرگوش» از زبان چینی به ویتنامی اشتباه صورت گرفته است.

طالع‌بینان بر این باور هستند که «سال خرگوش» دوره «رشد و نوآوری» خواهد بود. آنها همچنین با اشاره به غریزه جنسی قوی خرگوش پیش‌بینی کرده‌اند که سال نوی چینی با رسوایی‌های جنسی متعددی همراه خواهد شد.

علاوه بر ویتنام مردم در بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله برونئی، کامبوج، اندونزی، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور و تایلند آغاز سال نوی چینی را جشن می‌گیرند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!