سانداکان مالزی

توریست مالزی – سانداکان شهری در کشور مالزی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود در جنگ جهانی دوم بشدت بمباران شد. با این وجود، این شهر همچنان...
توریست مالزی – سانداکان شهری در کشور مالزی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود در جنگ جهانی دوم بشدت بمباران شد.

با این وجود، این شهر همچنان چشم انداز زیبایی داشته و برخی از ساختمان‌های دوران استعمار نیز به‌ جا مانده‌اند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. از دیگر جذابیت‌های این شهر می‌توان حیات وحش سانداکان را نام برد. به‌علاوه در این امکان شرایطی وجود دارد که گردشگران قایقی اجاره نموده و از مناظر زیبا در میان رودخانه کیناباتانگان بازدید نمایند.

سانداکان دومین شهر بزرگ ایالت صباح در مالزی خاوری است که بر کرانهٔ شمال شرقی جزیرهٔ بورنئو جای گرفته است. این شهر در شرق کرانهٔ جزیره قرار دارد و مرکز اداری بخش سانداکان است.در گذشته، سانداکان مرکز شرکت بریتانیایی بورنئو شمالی بود. سانداکان به عنوان درگاهی برای مقصدهای اکوتوریسم ایالت صباح، همچون معبد سپیلوک اورانگ اوتان، پارک جزایر تورتل، رودخانهٔ کیناباتانگان و غارهای گومانتونگ به شمار می‌رود.

این منطقه همچنین به خاطر مکان فرودگاه نظامی نیروهای ژاپنی در جنگ جهانی دوم سوء شهرت دارد که برای ساخت آن، ۶٬۰۰۰ تن از غیرنظامیان جاوهای و اسیران نیروهای متفقین تحت اجبار به کار گرفته شدند. در سال ۱۹۴۵ اسیرانی که جان به‌در برده بودند به راهپیمایی‌های مرگ سانداکان فرستاده شدند؛ تنها ۶ نفر از آنان زنده ماندند.

شهر سانداکان مالزی به غذاهای دریایی خود مشهور است. از مهم‌ترین سوغاتی‌های این شهر می‌توان به غذاهای دریایی نمک سود یا خشک شده، سازهای سنتی موسیقی و تابلوهای نقاشی اشاره کرد. این شهر مراکز خرید متعددی دارد که دو مورد از آن‌ها گنتینگ ماس مال و هاربر مال سانداکان هستند.

از جاذبه‌های گردشگری فراوان این شهر نیز می‌توان معبد بودایی پو جیه شیه، پارک یادبود سانداکان، پناهگاه اورانگوتان، مرکز توانبخشی اورانگوتان، غارهای گومانتونگ، خانه اگنس کیت، موزه میراث سانداکان، مزرعه کروکودیل سانداکان، مرکز اکتشاف جنگل‌های بارانی، پناهگاه میمون دماغ دراز لابوک بای، پارک جزیره لاکپشت و مرکز حفاظت از خرس آفتاب بورنئو را نام برد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 + هجده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!