سرمایه‌گذاری یکی از بانک‌های مالزی در حوزه ارزهای دیجیتال

توریست مالزی – یکی از بزرگترین بانک‌های مالزی با خریداری سهام یک صرافی رمز ارز در این کشور، وارد حوزه ارزهای دیجیتال شد. به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،...
توریست مالزی – یکی از بزرگترین بانک‌های مالزی با خریداری سهام یک صرافی رمز ارز در این کشور، وارد حوزه ارزهای دیجیتال شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بانک Kenanga اعلام کرده که ۱۹ درصد از سهام یکی از صرافی‌های رمز ارز در کشور مالزی را خریداری کرده و از این طریق به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال وارد شده است. صرافی Tokenize سومین صرافی بزرگ رمز ارز در کشور مالزی است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری این بانک گفت: ما در حال ساخت یک اکوسیستم دیجیتال هستیم تا طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات مالی را به مشتریان خود ارائه دهیم، دارایی‌های دیجیتال هسته مرکزی این اکوسیستم است. ظهور دارایی‌های دیجیتال از جمله ارزهای رمزنگاری شده، در چند سال گذشته در سطح جهانی مورد قبول واقع شده و مقبولیت آن بیشتر از قبل شده است. در حالی که ما به ارزهای دیجیتال به عنوان یک کلاس دارایی علاقه‌مندیم و در آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، از نوسانات شدید قیمتی و همچنین فعالیت‌های غیرقانونی این حوزه آگاهی داریم.

مدیرعامل صرافی توکنایز مالزی معتقد است که ورود یکی از بانک‌های این کشور در حوزه ارزهای دیجیتال می‌تواند نقش کشور مالزی در حوزه رمز ارزها را تشدید کند. کشورهای آسیایی به دنبال افزایش نفوذ خود در بازار ارزهای دیجیتال هستند. کشور مالزی و کشور ژاپن همکاری‌های موثری در زمینه استفاده از ارزهای دیجیتال و بهره‌مندی از مزایای این حوزه داشته‌اند. یکی از محصولات مشترک این همکاری ایجاد بستری برای انجام معاملات آنلاین با استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور مالزی است.

کشور کره جنوبی نیز در این حوزه فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده است. یکی از نتایج این فعالیت‌ها سرمایه‌گذاری بانک Shinhan کره‌جنوبی در صندوق سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال در این کشور است. این صندوق توسط شرکت Korbit ارائه شده است. کشور چین نیز با فعالیت گسترده در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال جزو کشورهای پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال است. به نظر می‌رسد کشورهای آسیایی یکی پس از دیگری با پتانسیل این حوزه آشنا شده و به دنبال بهره‌مندی از آن هستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!