سرنگونی هواپیمای اندونزی در دریای جاوا و مرگ ۶۵ سرنشین

توریست مالزی – سخنگوی نیروی دریایی اندونزی از سقوط هواپیمای شرکت «سریویجایا ایر» در آب های دریای «جاوا» و مرگ همه سرنشینان آن خبر داد. به گزارش بی بی...
توریست مالزی – سخنگوی نیروی دریایی اندونزی از سقوط هواپیمای شرکت «سریویجایا ایر» در آب های دریای «جاوا» و مرگ همه سرنشینان آن خبر داد.

به گزارش بی بی سی، «ادی تارتیاس»، سخنگوی نیروی دریایی اندونزی اعلام کرد، تیم‌های امداد و نجات توانستند بقایای زیادی را در دریا پیدا کنند. علاوه بر این‌، امدادگران بخش‌هایی از لاشه هواپیما، و جعبه سیاه هواپیما را نیز پیدا کردند.

هواپیما در یک پرواز داخلی به استان کالیمانتان غربی در بورنئو می رفت، که قرار بود ۹۰ دقیقه به طول انجامد با این حال حدود چهار دقیقه بعد دچار سانحه شد. بیش از ۱۰ کشتی به محل اعزام شده اند و غواصان نیروی دریایی مشغول جستجو هستند. محققان درحال تحلیل اقلامی هستند که تصور می شود قطعات هواپیما باشد.

هواپیمای خطوط سریویجایا در ساعت ۱۴:۳۶ به وقت محلی در روز شنبه (۰۷:۳۶ گرینویچ) از فرودگاه برخاست و آخرین تماس با هواپیما دقایقی بعد در ساعت ۱۴:۴۰ ثبت شد. به گفته مارشال باگوس پوروهیتو، سرپرست سازمان جستجو و نجات اندونزی، هواپیما پیش از سقوط وضعیت اضطراری اعلام نکرده بود.

به گفته مقام های اندونزی هواپیمایی که شنبه دچار سانحه شده از نوع ۷۳۷-۵۰۰ با ۱۳۰ نفر ظرفیت بود که ۲۶ سال از تاریخ ساخت آن می گذشت. این پرواز که ۱۲ خدمه داشت ۵۰ مسافر را حمل می کرد که هفت نفر آنها کودک و سه نفر نوزاد بودند. کلیه سرنشینان شهروند اندونزی بودند.

جفرسون اروین جوونا مدیر عامل شرکت هوایی سریویجایا به خبرنگاران گفت که هواپیما در وضعیت خوبی به سر می برد. او گفت پرواز به دلیل بارندگی شدید ۳۰ دقیقه دیر انجام شد. این هواپیما در حدود ۲۰ کیلومتری شمال جاکاراتا سقوط کرده است، در همان ناحیه ای که محل سقوط یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اکتبر سال ۲۰۱۸ بود. یک بوئینگ ۷۳۷ مکس دیگر در سال ۲۰۱۹ در اتیوپی سقوط کرد. آن دو فاجعه به یک رشته ایرادهای فنی در طراحی سیستم کنترل پرواز اتوماتیک هواپیما و همچنین اشتباه خطوط هوایی و خلبانان نسبت داده شد.

پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس ماه پیش بعد از حدود ۲۰ ماه و رفع ایرادهای فنی بار دیگر در اطراف جهان از سر گرفته شد. با وقوع این حادثه بستگان مضطرب در فرودگاه پونتیاناک مقصد پرواز و همچنین در فرودگاه بین المللی جاکارتا تجمع کردند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سیزده − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!