سس چیلی شیرین تایلندی

توریست مالزی – سس چیلی شیرین تایلندی از آن دست سس هایی است که طرفداران زیادی دارد. از طعم لذیذ این سس می توانید در کنار غذایی هایی مثل...
توریست مالزی – سس چیلی شیرین تایلندی از آن دست سس هایی است که طرفداران زیادی دارد. از طعم لذیذ این سس می توانید در کنار غذایی هایی مثل مرغ سوخاری و دیگر غذاها لذت ببرید.

سس چیلی شیرین در اصل مربوط به شرق آسیاست و در آشپزی شرقی کاربرد دارد. انواع بسته بندی شده این سس با عنوان Sweet Chili Sauce به فروش می‌رسند ولی شما می‌توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید. سس چیلی تند را می‌توانید مدتها در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید.

مواد لازم
شکر ۳/۴ پیمانه
سرکه برنج ۱/۴ پیمانه
سیر رنده شده ۱ قاشق غذاخوری
پرک فلفل قرمز ۱ قاشق چایخوری
سس فلفل ۱ قاشق چایخوری
نشاسته ذرت ۱ قاشق غذاخوری
آب سرد ۱ قاشق غذاخوری
نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه:
سرکه برنج و شکر را همراه با ۱/۴ پیمانه آب داخل قابلمه‌ای بریزید و آن را روی شعله متوسط قرار دهید. هر چند دقیقه یک با هم بزنید تا شکر کاملاً حل شود.

وقتی مخلوط شروع به قل زدن کرد سیر رنده شده و فلفل قرمز را اضافه کنید. شعله زیر قابلمه را کم کنید اجازه بدهید مواد ۲–۳ دقیقه دیگر در حرارت کم باقی بمانند. با این کار طعم تند وشیرین به خوبی با هم آمیخته می‌شوند.

سپس سس فلفل را به قابلمه اضافه کنید. مقدار سس فلفل را بسته به این که می‌خواهید سس چقدر تند باشد می‌توانید کمتر یا بیشتر کنید.

در کاسه دیگری، نشاسته ذرت را با یک قاشق غذاخوری آب سرد مخلوط کنید. هم بزنید تا نشاسته در آب حل شود. نشاسته حل شده را همراه با نمک داخل قابلمه‌ی سس چیلی شیرین بریزید. سس بلافاصله شروع به غلیظ شدن می‌کند. ۳–۵ دقیقه دیگر سس را روی حرارت متوسط هم بزنید تا به غلظت دلخواه برسد.

صبر کنید سس خنک شود. سپس آن را داخل شیشه بریزید و تا زمان مصرف در یخچال نگهداری کنید.

حاضر است در : ۲۰ دقیقه

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!