سفرهای خارجی از ماه دسامبر مجاز خواهد شد

توریست مالزی – بازگشایی مرزهای بین المللی حتی ممکن است زودتر اتفاق بیفتد. این زمانی است که کشور به ۹۰ rate میزان واکسیناسیون کامل در بین جمعیت بالغ دست...
توریست مالزی – بازگشایی مرزهای بین المللی حتی ممکن است زودتر اتفاق بیفتد. این زمانی است که کشور به ۹۰ rate میزان واکسیناسیون کامل در بین جمعیت بالغ دست یابد.

به گزارش برناما، نخست وزیر داتوک سری اسماعیل صبری یاکوب گفت: مالزیایی ها نه تنها قادر به عبور از ایالت ها خواهند بود، بلکه تا ماه دسامبر نیز اجازه سفر به خارج از کشور را خواهند داشت. اجازه خروج بین المللی پس از دستیابی کشور به ۹۰ درصد نرخ واکسیناسیون کامل در بین جمعیت بالغ داده می شود.

خیری جمال الدین وزیر بهداشت دیروز در پستی در حساب رسمی خود در توییتر گفت: ۸۶ درصد از بزرگسالان از روز گذشته کاملاً واکسینه شده اند. بر اساس پورتال CovidNow وزارت بهداشت، ۲۰،۴۱۸،۴۹۵ بزرگسال یا ۸۷.۲٪ از نیمه شب گذشته واکسیناسیون کامل خود را در برابر کووید – ۱۹ انجام داده اند.

با توجه به میزان سریع واکسیناسیون، اسماعیل صبری ابراز اطمینان کرد که سفرهای خارجی زودتر از آنچه پیش بینی می شود مجاز خواهد شد. در حقیقت، اگر هدف در دو هفته آینده محقق شود، ممکن است سفرهای بین ایالتی مجاز شود. وی همچنین تأکید کرد که وقتی دوباره مرزها باز شود، مردم دیگر نیازی به درخواست MyTravelPass (MTP) ندارند. اما شرایط قرنطینه یکسان است.

نخست وزیر گفت که مردم آمادگی بیشتری برای پذیرش بازگشایی کامل بخش هایی دارند که در این مدت مجبور به تعطیلی بودند. اکنون می توان مرحله بومی را تا ماه دسامبر اعلام کرد و همه بخش ها را به طور کامل بازگشایی کرد. ‘بیشتر مالزیایی ها به سفرهای بین ایالتی اهمیت بیشتری می دهند، زیرا امکان سفر به خارج فقط برای افرادی که پول دارند اهمیت دارد. اما عموم مردم بیشتر به بازگشت به ایالت خود و دیدن والدین و خانواده سالخورده اهمیت می دهند. ‘بنابراین ما به محض عبور از مرز ۹۰ this اجازه سفر بین ایالتی را می دهیم.’

وی افزود که دولت در حال مذاکره با سنگاپور است تا به کارگران روزانه جوهور بارو اجازه دهد مانند گذشته از مرز عبور و کار کنند. این امر پس از تعلیق برنامه خط سبز متقابل (RGL) توسط سنگاپور انجام می شود. آنچه مهم است رفت و آمد برای صدها هزار کارگر روزانه است، مرزهای سنگاپور هنوز بازگشایی نشده است.
پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!