سفیر مالزی در ایران مشتاق بازگشت به ایران و ادامه وظایف خود است

توریست مالزی – سفیر مالزی در ایران داتوک رستم یاهایا مشتاق بازگشت به ایران و ادامه وظایف خود در تهران است. به کزارش نیو استریت تایمز، داتوک رستم یاهایا،...
توریست مالزی – سفیر مالزی در ایران داتوک رستم یاهایا مشتاق بازگشت به ایران و ادامه وظایف خود در تهران است.

به کزارش نیو استریت تایمز، داتوک رستم یاهایا، سفیر مالزی در ایران، از سه ماه گذشته به مالزی بازگشته است. با این حال، وی هر روز با چهار مالزیایی که درایران اقامت دارند در تماس است.

وی گفت اگرچه از ۲۰ مارس تمام کارمندان سفارت مالزی به خانه بازگشتند، اما دو تن از مالزیایی ها به دلیل جرایم مواد مخدر در زندان بودند و دو تن دیگر نیز با افراد محلی ازدواج کرده و تصمیم به ماندن در ایران گرفته اند و هر دو آنان سلامت هستند. شیوع بیماری کووید – ۱۹ در ایران در مناطقی متمرکز بود که از مکان آنها بسیار دور بوده. با این وجود، ما با آنان در تماس هستیم. در جمع ما ۵۵ مالزیایی، هشت دانشجوی سنگاپوری و یک اندونزیایی را از ایران به مالزی برگرداندیم. میزان آلودگی نگران کننده در ایران به ویژه در شهر قم منجر به تخلیه دانشجویان و مسافران مالزیایی از این شهر شد.

وی گفت: محدودیت های مالی ناشی از همه گیری باعث شده است که ویسما پوترا مجبور شود به خدمات پرسنل سفارت خود در آنجا خاتمه دهد. سفارتخانه مجبور بود عملیات بانکی خود را در دبی انجام دهد با این حال، هنگامی که امارات متحده عربی مرزهای خود با ایران را بست، ما نتوانستیم پول خود را بگیریم، همین امر پرداخت هزینه های عملیاتی از جمله حقوق پرسنل را دشوار کرد. در این مدت، سفارت در تهران باز بود و کارمندان محلی هنوز مشغول به کار هستند.

داتوک رستم در مورد روند بازگشت مالزیایی ها، گفت تخلیه دانشجویان از قم، ماهشر، تبریز به تهران انجام شد، همه پس از ورود به مالزی تحت آزمایش کووید – ۱۹ قرار گرفته و قرنطینه اجباری شدند.

و اکنون ، سه ماه بعد، داتوک رستم مشتاق بازگشت به ایران و ادامه وظایف خود در تهران است. وی افزود، این همه گیری، تجارت بین مالزی و ایران را تحت تأثیر قرار داده است.

داتوک رستم که از سال ۲۰۱۷ در ایران خدمت کرده است، گفت که احتمال بازگشت آنها به زمانی وابسته است که امارات تصمیم به بازگشایی مرزهای بین المللی خود کند تا روند مالی از سر گرفته شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!