سنگاپور؛ حمله مردم به فروشگاه‌ها به دلیل ترس از کرونا

توریست مالزی – در روزهای گذشته تصاویر منتشر شده از فروشگاه‌های سنگاپور خالی و ترولی‌های خرید مردم در صف‌های طولانی پر است. مشتریان مضطرب سنگاپور پس از شیوع بیشتر...
توریست مالزی – در روزهای گذشته تصاویر منتشر شده از فروشگاه‌های سنگاپور خالی و ترولی‌های خرید مردم در صف‌های طولانی پر است.

مشتریان مضطرب سنگاپور پس از شیوع بیشتر کرونا در این منطقه برای خرید مواد غذایی صف کشیدند و تمام اجناس و موادغذایی فروشگاه‌ها را خریدند.

به گزارش عصر ایران به نقل از “فرانس ۲۴″، ویروس کرونا در اواخر سال میلادی گذشته ظهور کرد و تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر را کشته و بیش از ۳۴ هزار نفر را در چین و دیگر کشورهای جهان آلوده کرده است.

سنگاپور در آخرین اعلام خود از آلوده شدن ۳۳ نفر در خاکش خبر داد و وضعیت “نارنجی” اعلام کرد. این سطح هشدار مانند انتشار ویروس خطرناک “سارس” در سال ۲۰۰۳ است. کرونا ویروس سرسختی است و تاکنون دارویی برای مقابله یا پیشگیری از آن ساخته نشده و به راحتی به مردم منتتقل می‌شود.

اعلام وضعیت نارنجی مردم سنگاپور را نگران کرده و باعث شد بسیاری از مردم این منطقه ۵.۷ میلیون نفری با حالت اضطرار و با پوشش ماسک به فروشگاه‌ها رفته و بیش از حد نیاز مواد غذایی و بهداشتی بخرند. در لیست خرید آنها نودل، برنج و دستمال توالت بیشتر از بقیه اجناس دیده می‌شود.

یک خانم ۵۰ ساله که علاقه‌ای به اعلام نامش نداشت در این باره گفت: نگرانم تا سطح هشدار از مرز نارنجی بگذرد و ما نتوانیم برای خرید بیرون رویم. وضعیت “قرمز” یک مرحله از وضعیت نارنجی بالاتر است و احتمال محدودیت رفت و آمد را در این منطقه را رقم می‌زند.

با این وجود در قفسه‌های فروشگاه مواد غذایی مانند میوه تازه، گوشت، ماهی و الکل دیده می‌شود. دولت مردم را به آرامش دعوت کرد.

“چان چون سینگ” وزیر تجارت سنگاپور اعلام کرد: همه مواد غذایی به موقع تامین می‌شود و مردم برای خرید عجله نکنند. وی در فیس‌بوکش نوشت: هیچ مشکلی برای تامین مواد غذایی یا وسایل خانگی نداریم.

سنگاپور سطح هشدار خود را در مورد مسافران اخیر به چین و افرادی بدون سابقه بیماری‌های ریوی بالا برده است.

در هنگ‌کنگ نیز موج جدیدی از اضطراب خرید شکل گرفته و قفسه‌های فروشگاه مرتب از مواد غذایی و کالاهای اساسی خالی می‌شود.  


پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!