سنگاپور از بیماران خارجیِ مبتلا به کووید-۱۹ هزینه درمان می‌گیرد

توریست مالزی – همزمان با ورود سه مسافر مبتلا به کروناویروس به سنگاپور که دو نفر از آن‌ها اندونزیایی بوده‌اند، دولت سنگاپور اقدام به دریافت هزینه برای درمان این...
توریست مالزی – همزمان با ورود سه مسافر مبتلا به کروناویروس به سنگاپور که دو نفر از آن‌ها اندونزیایی بوده‌اند، دولت سنگاپور اقدام به دریافت هزینه برای درمان این بیماران مبتلا به کووید-۱۹ کرده است.

به گزارش ایسنا، اندونزی، چهارمین کشور پرجمعیت جهان در اوایل ماه جاری میلادی (مارس) نخستین مورد ابتلا به کروناویروس جدید را در این کشور گزارش داد و به طور رسمی اعلام کرد که فقط ۱۹ مورد ابتلا به کروناویروس را در کشور خود دارد. این در حالی است که سنگاپور تاکنون از شناسایی دست‌کم ۱۶۰ بیمار آلوده به این ویروس در کشور خود خبر داده است.

با توجه به این آمارها کارشناسان بر این باورند که شمار زیادی از مبتلایان در اندونزی هنوز تشخیص داده نشده‌اند.

اقدامات جدید سنگاپور که اواخر (دوشنبه) اعلام شد، با خبر ورود دو اندونزیایی با علائم مشکوک به کروناویروس به سنگاپور، عملی شد.

هر دوی این افراد قبل از ورود به سنگاپور علائم کروناویروس را در اندونزی گزارش کرده بودند. یک نفر از آن‌ها نیز پیش‌تر در بیمارستانی در جاکارتا، پایتخت اندونزی برای درمان بستری شده بود. نفر دیگر نیز یک فرد سنگاپوری بوده که با خواهر مبتلا به ذات‌الریه خود در اندونزی دیدار کرده بود.

وزارت بهداشت سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرده با توجه به افزایش تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ در سطح جهان و پیش‌بینی افزایش در تعداد موارد تایید شده در سنگاپور، نیاز به اولویت‌بندی منابع در بیمارستان‌های عمومی این کشور وجود دارد.

از این پس معالجه افراد خارجی که برای درمان کووید-۱۹ برای مدتی کوتاه به سنگاپور می‌آیند، رایگان نیست اما آزمایش تشخیص این ویروس هم‌چنان رایگان خواهد بود.

بر اساس وب سایت وزارت بهداشت سنگاپور، درمان عفونت‌های شدید تنفسی در بیمارستان‌های عمومی این کشور بین ۴۳۰۰ تا ۵۸۰۰ دلار هزینه دارد.

از ۳۳ مورد مسافری که تاکنون در سنگاپور ابتلای به کروناویروس در آن‌ها تایید شده، ۲۴ مورد شامل مسافران از چین و سه مورد از اندونزی و موارد دیگر از ایتالیا، انگلیس، فرانسه و آلمان بوده است.

بنابر گزارش رویترز، محققان دانشکده بهداشت عمومی T.H چان دانشگاه هاروارد در ایالات متحده، ماه گذشته در مطالعه‌ای بر لزوم تقویت نظارت و کنترل شیوع بیماری در اندونزی تاکید کردند. در این مطالعه تاکید شد که اعلام نشدن موارد ابتلا به کروناویروس در اندونزی خطرناک بوده و این کشور با توجه به پروازهای زیادی که به چین دارد با خطر بالایی از شیوع مواجه است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

16 − 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!