سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها، فروشگاه های بزرگ می توانند فعالیت کنند

توریست مالزی – سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ مستقر در مکان هایی که تحت فاز یک از طرح ملی بهبودی (NRP) قرار دارند مجاز به کار...
توریست مالزی – سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ مستقر در مکان هایی که تحت فاز یک از طرح ملی بهبودی (NRP) قرار دارند مجاز به کار از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب هستند.

به گزارش نیواستریت تایمز، روش های استاندارد عملیاتی (SOP) که در ۶ جولای به روز شد و در وب سایت رسمی شورای امنیت ملی موجود است، نشان می دهد که فعالیت سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ فقط به بخش های فروش مواد غذایی و کالاهای اساسی محدود نمی شود و برای سایر بخش های فروش نیز اعمال می شود.

در SOP به روز شده همچنین آمده است که مراجعه کنندگان به سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ فقط یک بار در ورودی مجتمع و نه در هر مکان خرده فروشی که در داخل فروشگاه ها کار می کند، باید درجه حرارت خود را بررسی کنند. مراجعه کنندگان با دمای بالاتر از ۳۷.۵ سانتیگراد مجاز به ورود به مجموعه و محل نیستند. همچنین، ‘مجریان مجتمع ها و محل ها باید اطمینان حاصل کنند که فقط مراجعه کنندگان با وضعیت’ کم خطر ‘و’ تماس معمولی کم خطر ‘در برنامه MySejahtera ظاهر می شوند.

به دنبال SOP به روز شده، چندین فروشگاه بزرگ در شهر در رسانه های اجتماعی اعلام کرده اند که شروع به کار کرده اند. از جمله آنها Isetan Kuala Lumpur، که اعلام کرد فروشگاه هایش در KLCC و Garden Malls و همچنین فروشگاه های Pop-In از امروز فعالیت خود را از سر می گیرند. سوگو مالزی همچنین اعلام کرد که فروشگاه هایش در کوالالامپور و جوهور بارو، از امروز فعالیت خود را از سر می گیرند.

انجمن خرده فروشان مالزی، SOP به روز شده را تأیید کرد که به سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ در محل های تحت فاز یک NRP اجازه فعالیت می دهد و فعالیت آنها فقط به مواد غذایی و مواد ضروری محدود نمی شود. سخنگوی این انجمن همچنین گفت که تمام سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ مجاز به فعالیت مشروط بر رعایت دقیق SOP ها هستند.

پیش از این اعلام شده بود که فقط بخش های محدودی از سوپرمارکت ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ مجاز به فعالیت در طول اجرای کامل دستور کنترل حرکت (MCO3.0) هستند. این بخش ها شامل غذا و نوشیدنی، مایحتاج مورد نیاز و فروشگاه های مواد غذایی بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!