سکس قبل از ازدواج در اندونزی ممنوع می‌شود

توریست مالزی – زنی از اهالی آچه اندونزی که در ماه نوامبر به دلیل رابطهٔ جنسی خارج از ازدواج محکوم به چوب‌زنی شد. استان آچه قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای رابطهٔ...
توریست مالزی – زنی از اهالی آچه اندونزی که در ماه نوامبر به دلیل رابطهٔ جنسی خارج از ازدواج محکوم به چوب‌زنی شد. استان آچه قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای رابطهٔ جنسی خارج از ازدواج دارد.

به گزارش بی بی سی، مجلس اندونزی قصد دارد در ماه جاری قانون مجازات‌های جدید برای رابطهٔ جنسی خارج از ازدواج که می‌تواند تا یک سال زندان باشد را تصویب کند. بامبنگ ووراینتو، سیاستمداری که پیش‌نویس این قانون را تنظیم کرده است می‌گوید این قانون ممکن است تا هفتهٔ آینده تصویب شود.

اگر این قانون تصویب شود به طور برابر برای اهالی اندونزی و خارجیان اعمال خواهد شد. مجازات زنا یا رابطهٔ جنسی نامشروع فقط زمانی است که مقامات قانونی شکایتی در این زمینه دریافت کنند. در مورد افرادی که ازدواج کرده‌اند فردی که می‌تواند شکایت کند همسر فرد است. این قانون اجازه می‌دهد والدین افراد ازدواج‌نکرده هم رابطهٔ جنسی خارج از ازدواج آنها را گزارش کنند. هم‌زیستی و زندگی مشترک بدون ازدواج هم ممنوع است و افرادی که چنین روش زندگی را انتخاب کنند محکوم به شش ماه زندان خواهند شد.

به‌گزارش رویترز شرکت‌های کسب‌و‌کار و تجارت نگران این هستند که چنین قوانینی تصویر اندونزی به عنوان مقصد گردشگری و سرمایه‌گذاری را خراب کند. شینتا ویجاجا سوکامدنی، معاون انجمن کارآفرینان اندونزی می‌گوید: «برای بخش تجارت و بازرگانی تصویب چنین قوانین سنتی باعث بروز بی‌ثباتی‌ می‌شود و بسیاری از سرمایه‌گذاران در مورد سرمایه‌گذاری در اندونزی تجدید‌نظر خواهند کرد.»

پیش‌نویس قبلی این قانون قرار بود در سال ۲۰۱۹ تصویب شود اما اعتراضات گسترده در سراسر کشور با حضور ده‌ها هزار تظاهر‌کننده مانع از تصویب آن شد.
بسیاری از مردم از جمله دانشجویان در شهر‌های اندونزی به خیابان‌ها ریختند و درگیری‌های شدیدی در جاکارتا پایتخت اندونزی روی داد. گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش برای مقابله با تظاهر‌کنندگان که به پلیس سنگ پرت می‌کردند استفاده شد.

چنین قوانین سخت‌گیرانه‌ای در مورد سکس و رابطهٔ جنسی در بخش‌هایی از اندونزی با اکثریت مسلمان بی‌سابقه نیست. در استان آچه در اندونزی قوانین سخت‌گیرانهٔ اسلامی اجرا می‌شود و افراد برای نوشیدن الکل، قمار‌بازی و رابطه با افراد جنس مخالف مجازات می‌شوند.

در سال ۲۰۲۱ همسایه‌ها رابطهٔ دو مرد هم‌جنسگرا را گزارش دادند و پلیس هریک از آنها را در برابر عموم ۷۷ ضربه چوب زد. (چوب‌زنی نوعی تنبیه بدنی در دادگاه‌های قضایی جنوب شرقی آسیاست) همان روز زن و مردی به دلیل نزدیکی با یکدیگر هر کدام ۲۰ ضربه چوب خوردند و دو مرد دیگر به جرم نوشیدن الکل هر‌کدام ۴۰ ضربه چوب خوردند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده + چهارده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!