شرایط جدید خانه دوم من مالزی MM2H ناعادلانه است

توریست مالزی – صباح یا باید مجموعه ای از دستورالعمل های خاص خود را برای برنامه Malaysia My Second Home (MM2H) داشته باشد یا در معرض خطر از دست...
توریست مالزی – صباح یا باید مجموعه ای از دستورالعمل های خاص خود را برای برنامه Malaysia My Second Home (MM2H) داشته باشد یا در معرض خطر از دست دادن میلیون ها سرمایه گذارباشد.

به گزارش استار، رییس انجمن توسعه دهندگان مسکن و املاک صباح چوآ سون پینگ گفت: دولت ایالتی نباید از شرایط جدیدی که دولت فدرال تعیین کرده است پیروی کند، که شامل افزایش درآمد ماهانه و سپرده های ثابت است.

او گفت: صباح باید از ساراواک در تعیین الزامات خود، که Sarawak-MM2H (S-MM2H) نامیده می شود، تقلید کند، زیرا معیارهای جدید می تواند عاملی برای رانده شدن سرمایه گذاران خارجی باشد. اگر صباح رویکرد فعالی به برنامه MM2H نداشته باشد ناامید کننده خواهد بود، زیرا بسیاری از خارجیان صباح را با هوای پاک، طبیعت و هزینه کم زندگی، محلی بسیار مناسب برای زندگی می دانند.

وی در پیشنهاد ارائه نسخه مخصوص MM2H به نام Sabah-MM2H (SB-MM2H) گفت: اکنون زمانی است که صباح با جذب سرمایه گذاری خارجی بیشتر برای حمایت از رشد اقتصادی محلی نیاز دارد، برنامه محلی MM2H می تواند به طور موثر به افزایش گردشگری، فروش املاک، تجارت، ورود پول نقد به دولت و هزینه های داخلی کمک کند.

وی همچنین گفت: شرایط جدید تعیین شده توسط دولت فدرال می تواند منجر به خروج مهاجران خارجی شود که مدت ها در صباح بوده اند. شرایط جدید با روح برنامه MM2H، که برای ترویج زندگی در مالزی و جذب سرمایه خارجی ها است، در تضاد است. دولت صباح باید موضع محکمی داشته باشد و از این شرایط جدید که قرار است در ماه اکتبر اجرایی شود پیروی نکند.

چوآ خاطرنشان کرد که شرایط جدید ناعادلانه و شامل افزایش حداقل درآمد ماهانه به ۴۰،۰۰۰ رینگت (افزایش ۳۰۰ درصدی)، حداقل سپرده ثابت به ۱ میلیون رینگت (افزایش ۶۰۰٪) و حداقل نقدینگی به ۱.۵ میلیون رینگت (افزایش ۴۰۰ ٪ ) است.

در واکنش به این برنامه، دولت ساراواک در ۲۴ آگوست تصمیم گرفت برنامه Sarawak-MM2H خود را ارائه دهد. که پنل مستقل خود را برای بررسی و تصمیم گیری دارد. برخی از شرایط شامل استقرار سپرده های ثابت در بانک های محلی از ۱۵۰،۰۰ رینگت تا ۳۰۰،۰۰۰ رینگت برای زوجین و سرمایه گذاری در املاک برای اهداف مسکونی حداقل ۶۰۰۰۰ رینگت برای متقاضیان بین ۴۰ تا ۵۰ سال است. متقاضیان بالای ۳۰ سال باید ادامه تحصیل فرزندان و همچنین بیمه درمانی آنان را در نظر بگیرند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

10 + دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!