شرکت آسترازنکا اعلام کرد توزیع واکسن به مالزی، از هفته های آینده آغاز می شود

توریست مالزی – شرکت AstraZeneca پس از گزارش تاخیر تحویل سفارشات از کارخانه تایلند، اعلام کرد در حال همکاری نزدیک با دولت های جنوب شرقی آسیا برای اطمینان از...
توریست مالزی – شرکت AstraZeneca پس از گزارش تاخیر تحویل سفارشات از کارخانه تایلند، اعلام کرد در حال همکاری نزدیک با دولت های جنوب شرقی آسیا برای اطمینان از تحویل ‘واکسن کووید – ۱۹ ‘در اسرع وقت’ است.

به گزارش مالای میل، مالزی و تایوان در این هفته هشدار دادند انتظار دارند تاخیری در ارایه واکسن AstraZeneca تولید شده در تایلند انجام شود. این شرکت در نامه الکترونیکی به رویترز گفت: توزیع واکسن به کشورهای جنوب شرقی آسیا، از جمله مالزی، در هفته های آینده آغاز می شود.

در بیانیه شرکت AstraZeneca تایلند آمده است: ما در حال همکاری نزدیک با هر یک از دولت های مربوطه هستیم تا واکسن ها را در اسرع وقت تأمین کنیم. این شرکت به سوالات مربوط به سطح تولید فعلی و پیش بینی شده کارخانه تایلند پاسخ نداد.

برنامه توزیع AstraZeneca در جنوب شرقی آسیا با هدف ۲۰۰ میلیون دوز توسط Siam Bioscience، یک شرکت متعلق به پادشاه تایلند که برای اولین بار واکسن می سازد، تاسیس شد. سوالات در مورد اهداف تولید Siam Bioscience حساس هستند زیرا پادشاه تایلند تنها مالک آن است. توهین به سلطنت تایلند جرمی است که مجازات آن تا ۱۵ سال زندان است.

سیام بیوساینس در ژانویه اعلام کرد که ظرفیت تولید تخمینی ۲۰۰ میلیون دوز در سال، به طور متوسط ​​۱۵-۲۰ میلیون دوز در ماه است. این شرکت تایلندی AstraZeneca اهداف کل تولید را فاش نکرده و در مورد اینکه آیا این کارخانه اهداف خود را از دست داده است اظهارنظر نکرد. مالزی قرار بود ۶۱۰،۰۰۰ دوز از تایلند در ماه ژوئن و ۱.۶ میلیون اواخر امسال دریافت کند، اما خیری جمال الدین وزیر علوم این کشور روز چهارشنبه گفت ‘ما انتظار داریم این کار با تاخیر انجام شود.’

هفته گذشته یک مشاور ریاست جمهوری فیلیپین نیز گفت که اولین تحویل به فیلیپین، با وعده ۱۷ میلیون دوز، چند هفته به تعویق افتاد.

AstraZeneca پیش از این در سایر نقاط جهان با مشکلات تولید و تحویل روبرو شده بود. معامله ای برای راه اندازی تولید در تایوان عملی نشد و همچنین اتحادیه اروپا در مورد قرارداد عرضه با چالش قانونی روبرو است. – رویترز

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو + شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!