دارندگان رده پلاتینیوم MM2H باید ۵ میلیون رینگت سپرده ثابت داشته باشند

توریست مالزی – وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ به طور رسمی برنامه به روز شده مالزی خانه دوم من (MM2H) را اعلام کرد. آیین نامه رده پلاتینوم اکنون دارندگان...
توریست مالزی – وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ به طور رسمی برنامه به روز شده مالزی خانه دوم من (MM2H) را اعلام کرد. آیین نامه رده پلاتینوم اکنون دارندگان را ملزم می کند که ۵ میلیون رینگت را در یک سپرده ثابت نگه دارند، اما از این پس، اقامت دائم (PR) به آنها داده نمی شود.

برنامه MM2H که به تازگی معرفی شده است دارای سه دسته است که با مقدار سپرده ثابت آنها در درون مالزی و نه در مناطق آزاد و ویژه از هم متمایز می شوند. دسته پلاتینیوم برای کسانی که ۵ میلیون رینگت را در FD نگهداری می کنند تعیین شده است. پیش از این، دسته ‘پلاتینیوم’ که در دسامبر گذشته منتشر شد، واجد شرایط دریافت وضعیت اقامت دائم بود.در نسخه به روز شده اعلام شده در روز جمعه (۱۴ ژوئن)، این بخش حذف شده است.

کینگ سینگ وزیر توریسم مالزی گفت: شرکت کنندگان در همه دسته های برنامه MM2H واجد شرایط درخواست وضعیت اقامت دائم نیستند. مشارکت در تجارت، فعالیت‌های سرمایه‌گذاری یا اشتغال در مالزی منحصراً به شرکت‌کنندگان در دسته «پلاتینیوم» اعطا می‌شود. کسانی که در رده های ‘طلا’ و ‘نقره’ هستند مجاز به شرکت در چنین فعالیت هایی نیستند. موارد خاص که مستلزم استثناء هستند باید به صورت جداگانه برای تایید به مقامات مربوطه ارائه شود.

تحت رده‌ی ‘پلاتینیوم’، شرکت کنندگان باید یک سپرده ثابت به مبلغ ۵ میلیون رینگت (تقریباً ۱.۰۵ میلیون دلار آمریکا) داشته باشند. پس از یک سال، حداکثر برداشت ۵۰٪ برای خرید ملک (با حداقل ارزش ۱.۵ میلیون رینگت)، مراقبت های بهداشتی و سفرهای داخلی در مالزی مجاز است.

رده ‘طلا’ به مبلغ ۲ میلیون رینگت (تقریباً ۴۲۰۸۰۰ دلار آمریکا) با مقررات برداشت مشابه برای خرید ملک (حداقل ارزش RM750،۰۰۰)، مراقبت های بهداشتی و مسافرت های داخلی خواهد بود.

ردیف ‘نقره’ به ۵۰۰,۰۰۰ رینگت (تقریباً ۱۰۵,۰۰۰ دلار آمریکا) با مقررات برداشت مشابه نیاز دارد. صرف نظر از سطح انتخابی، همه شرکت کنندگان باید حداقل شرایط اقامت در مالزی را برای مجموع ۶۰ روز در سال برآورده کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت + دوازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!