شهروز سخنوری معروف به الکس امروز اعدام شد

توریست مالزی – بنا بر اعلام قوه قضاییه جمهوری اسلامی امروز سی‌ام اردیبهشت حکم اعدام «شهروز سخنوری» معروف به «الکس» به اجرا درآمده است. به گزارش ایران وایر، شهروز...
توریست مالزی – بنا بر اعلام قوه قضاییه جمهوری اسلامی امروز سی‌ام اردیبهشت حکم اعدام «شهروز سخنوری» معروف به «الکس» به اجرا درآمده است.

به گزارش ایران وایر، شهروز سخنوری که در ارتباط با پرونده «قاچاق بین‌المللی انسان» متهم شده بود در سال ۱۳۹۹ بازداشت و به ایران بازگردانده شد. قوه قضاییه بعدتر اعلام کرد که این متهم را با هماهنگی اینترپل در کشور مالزی دستگیر کرده و به ایران منتقل کرده است. این زندانی در سال ۱۴۰۰ در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد. کیفرخواست علیه سخنوری بر اساس «اعترافات» و «فیلم‌های مستهجن و مبتذل تهیه شده از گوشی تلفن همراه» او صادر شد.

در گزارش مفصل خبرگزاری میزان درباره پرونده الکس آمده که در «۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ بود که گزارشی به دادسرای جرایم امنیت اخلاقی ارسال و در آن عنوان شد در بررسی‌های اطلاعاتی محرز شده فردی به هویت «سارا جرف دریس‌زاده» با در اختیار داشتن تعدادی از زنان و دختران در کشور امارات مبادرت به تشکیل یک شبکه فساد کرده که با بررسی‌های صورت گرفته محرز شده نامبرده یک شاخه از شبکه بین المللی قاچاق زنان و دختران شهروز سخنوری معروف به الکس است که به عنوان مدیر ارشد این شبکه تحت نظر و هدایت الکس در دوبی فعالیت می‌کند.»

در این گزارش گفته شده: «این شبکه دارای نفوذ زیادی بوده است به طوری که در عرض ۲۴ ساعت می‌توانست دعوتنامه و ویزای دو ماهه کشور مالزی را اخذ کند.» قوه قضاییه همچنین متهم ردیف دوم این پرونده نیز به اعدام و پنج نفر دیگر از متهمان نیز به ۱۵ سال حبس محکوم کرده است. پیشتر روز ۲۷ اردیبهشت شهروز سخنوری برای اجرای حکم به سلول انفرادی زندان رجایی‌شهر در کرج منتقل شده و همزمان با او، هفت زندانی دیگر در زندان قزلحصار کرج برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند.

در گزارش قوه قضاییه همچنین گفته شده که الکس سال ۱۳۶۲ از ایران خارج شده بود و در کشور‌هایی مانند هند، امارات، آمریکا، مالزی و اوکراین زندگی می‌کرده و در طول این مدت به ایران هم رفت و آمد داشته است. اعدام شهروز سخنوری یک روز پس از آن اجرا شده که سه معترض جوان متهم در پرونده خانه اصفهان نیز به‌رغم وجود ابهامات و تناقض‌های فراوان در این پرونده اعدام شدند.

اعدام این سه متهم پرونده خانه اصفهان، موجی از خشم و اعتراضات داخلی و خارجی را به همراه داشت. در ماه‌های اخیر، روند اجرای احکام اعدام به شکلی چشمگیر افزایش یافته است. سازمان عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش سالانه خود اعلام کرد که اعدام افراد در ایران در سال گذشته میلادی ۸۳ درصد افزایش داشته است و ایران بیشترین تعداد اعدام به نسبت جمعیت را در جهان داراست.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک + شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!